Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.06.2019 SAAT 23:28:26
Advert
 
Advert

Çocuk tiyatrosu yarın başlıyor

Çocukların tiyatro ile gelişimine katkıda bulunan Kocaeli Bölge Tiyatrosu çocuk oyunlarının 9. su startını yarın veriyor.
Çocuk tiyatrosu yarın başlıyor

Boran KAYALAR  -9 yıldan bu yana gerçekleştirilen çocuk oyunları festivali yarın başlıyor. Festival öncesi basın mensupları ile bir araya gelen Kocaeli Bölge Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin, kahvaltı sonrası çocukların gelişimi için tiyatronun katkısına değindi. Kahvaltıya Müzik Direktörü Agah Eroğlu, Tiyatro Müdürü Hüsniye Akçin, Sahne Tasarımcısı Erhan Demiray, Yönetmen Aslı Akçin, Demet Demiray, Eylülcan Akçin, Dolphin AVM Müdürü Emre Tezcan da katıldı.


12 OYUN


Tiyatro etkinliğiyle ilgili kahvaltı sonrası bilgi veren Kocaeli Bölge Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin, “Ülkemizin oyuncuları çocuk olan biricik festivali. Yüzlerce çocuğun oyuncu olarak katıldığı bir çocuk şenliği. Aynı zamanda annelerin babaların, amaca, teyze, hala, dede. Kısacası tüm ailenin içinde çaba gösterdiği bir paylaşma organizasyonu. 9. kez bir araya gelen buluşma günleri. Günleri, 14 Ocak 2019 Pazar günü sona erecek. 11 grup Kocaeli’den, bir grup Denizli’den olmak üzere 12 grup çocuk, 12 ayrı tiyatro oyunu oynayacak” dedi.

 


‘PRESTİJPROJESİ’


Sözlerini sürdüren Akçin, “Bu festival ülkemizin biricik festivali. Tasarlanmış biçimi ile Kocaeli’ye sığamayacak kadar büyük tiyatromuzun olanakları doğrultusunda ise yerel bir festival. Aslında Milli Eğitim ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın bir araya gelerek gerçekleştirebileceği bir büyük organizasyon. Uluslararası prestij projesi. Çocukların oyuncu olarak görev aldığı güzel bir proje” diye konuştu.


‘İMKANLARIMIZ SINIRLI’


Akçin son olarak “Çocukların ve gençlerin kişisel gelişimlerinde bir eğitim aracı olarak kullandığımız tiyatro sanatından çok yararlanıyoruz. Özgür alanlar ve donanımlı uzmanlar yaratıyoruz. Sadece çocuklar için tasarladığımız be festivale katılmak için birçok ilden başvuru alıyoruz. İmkanlarımız sınırlı olduğu için ancak bir grubu konuk olarak ağırlayabiliyoruz. Bu yıl konuk grubumuz Denizli’den katılacak” ifadelerine yer verdi. 

 


OYUNLAR ŞÖYLE:


5 Ocak Cumartesi 
Dolambaçlayan Dolphin AVM- Grup Ada 14:00
Albüme Sığmayanlar Dolphin AVM- Grup Anahtar 15:30
Çerçevelenenler Dolphin AVM- Grup Aksiyon 17:00


6 Ocak Pazar 
Rodin Dolphin AVM- Grup Apollon 14:00
Kırılmalar Dolphin AVM-Grup Artemis 15:30


12 Ocak Cumartesi
İletişim Dolphin AVM-Grup Armoni 14:00
Sessiz Orkestra Dolphin AVM- Grup Anonim 15:30
Yağmur Dolphin AVM- Grup Akustik 17:00


13 Ocak Pazar 
Mavi İstersen Mavi Olur Dolphin aVM- Grup Antik 14:00
Sınav Dolphin AVM-Grup Anka 15:30
Gürültü Orkestrası Dolphin AVM-Grup Alkış 17:00

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7633 TL 5.7403 TL
Euro
EURO
6.5625 TL 6.5363 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA