Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 04.06.2020 SAAT 11:55:14
Advert
Advert
 

Dilovası’nda yeni yılın ilk meclisi

Dilovası Belediyesi yeni yılın ilk meclis toplantısını Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar başkanlığında gerçekleştirdi.
Dilovası’nda yeni yılın ilk meclisi
Advert

İlk toplantıda yeni yıl mesajı veren Toltar, "Girdiğimiz bu yeni yılda inşallah birlik ve beraberlik içerisinde hem ülkemizin kalkınmasına hem de ilçemizin gelişmesine katkı sunmaya çalışıyoruz. 2019 yılında inşallah her şey daha güzel olacaktır. 2019 yılının ilçemize, ülkemize ve İslam coğrafyamıza huzur mutluluk getirmesini akan kanların durmasını diliyorum. Ayrıca Mekke'nin fethinin 1388. yılının da tüm İslam alemine hayırlar ve güzellikler getirmesini diliyorum" dedi.


SEÇİM HAYIRLI OLSUN


Konuşmasına devam eden Başkan Ali Toltar, "Halkımızın 2014 yerel seçimlerinden teveccühü ile çıktığımız bu kutlu yolda, yaklaşık beş yıldır ilçemize ve ülkemize hizmet etmek için çalışıyoruz. Daha yaşanabilir bir Dilovası için çıktığımız bu yolda seçim beyannamemizde yer alan birçok projemizi hayata geçirirken gerek ekonomik sıkıntılar ve gerekse ülke gündemi ve yaşanan seçimlerden dolayı bazı eksikliklerimiz olmuştur. Şimdi yeni bir yerel seçim atmosferine giriyoruz. İnşallah sağduyunun ve vatandaşın özgür iradesinin sandığa yansıyacağı demokratik bir seçim olmasını ve ülkemize huzur ve sağlık getirmesini diliyorum" dedi.


GÜNDEM GÖRÜŞÜLDÜ


Başkan Toltar konuşmasının ardından meclis gündemine geçti. 16 gündem ve 2 gündem dışı madde tek tek okunarak oylandı. Gündemde yer alan Tavşancıl Sosyal Tesisi'nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne bedeli karşılığında satışı oy birliği ile kabul edilirken, 2019 yılı vergi tarifeleri görüşülmek üzere ilgili birimin çalışması oy birliği ile kabul edildi. Gündemde yer alan Türkiye Gençlik Vakfı ile Dilovası Belediyesi arasında yapılacak olan protokolün Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi onaylandı.


DENETİM KOMİSYONU


Ayrıca meclisin son gündem maddesi olan Denetim Komisyonu kurulması ile ilgili yapılan oylamada AK Parti'den Cemil Daşdemir, Kadir Teke, Halit Ekici, Cafer Avşar, muhalefetten Hüsamettin Meral komisyona seçilen isimler oldu.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7530 TL 6.7261 TL
Euro
EURO
7.5688 TL 7.5386 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA