Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 20.01.2019 SAAT 07:06:49
Advert
 
Advert

Dilovası’nda yeni yılın ilk meclisi

Dilovası Belediyesi yeni yılın ilk meclis toplantısını Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar başkanlığında gerçekleştirdi.
Dilovası’nda yeni yılın ilk meclisi

İlk toplantıda yeni yıl mesajı veren Toltar, "Girdiğimiz bu yeni yılda inşallah birlik ve beraberlik içerisinde hem ülkemizin kalkınmasına hem de ilçemizin gelişmesine katkı sunmaya çalışıyoruz. 2019 yılında inşallah her şey daha güzel olacaktır. 2019 yılının ilçemize, ülkemize ve İslam coğrafyamıza huzur mutluluk getirmesini akan kanların durmasını diliyorum. Ayrıca Mekke'nin fethinin 1388. yılının da tüm İslam alemine hayırlar ve güzellikler getirmesini diliyorum" dedi.


SEÇİM HAYIRLI OLSUN


Konuşmasına devam eden Başkan Ali Toltar, "Halkımızın 2014 yerel seçimlerinden teveccühü ile çıktığımız bu kutlu yolda, yaklaşık beş yıldır ilçemize ve ülkemize hizmet etmek için çalışıyoruz. Daha yaşanabilir bir Dilovası için çıktığımız bu yolda seçim beyannamemizde yer alan birçok projemizi hayata geçirirken gerek ekonomik sıkıntılar ve gerekse ülke gündemi ve yaşanan seçimlerden dolayı bazı eksikliklerimiz olmuştur. Şimdi yeni bir yerel seçim atmosferine giriyoruz. İnşallah sağduyunun ve vatandaşın özgür iradesinin sandığa yansıyacağı demokratik bir seçim olmasını ve ülkemize huzur ve sağlık getirmesini diliyorum" dedi.


GÜNDEM GÖRÜŞÜLDÜ


Başkan Toltar konuşmasının ardından meclis gündemine geçti. 16 gündem ve 2 gündem dışı madde tek tek okunarak oylandı. Gündemde yer alan Tavşancıl Sosyal Tesisi'nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne bedeli karşılığında satışı oy birliği ile kabul edilirken, 2019 yılı vergi tarifeleri görüşülmek üzere ilgili birimin çalışması oy birliği ile kabul edildi. Gündemde yer alan Türkiye Gençlik Vakfı ile Dilovası Belediyesi arasında yapılacak olan protokolün Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi onaylandı.


DENETİM KOMİSYONU


Ayrıca meclisin son gündem maddesi olan Denetim Komisyonu kurulması ile ilgili yapılan oylamada AK Parti'den Cemil Daşdemir, Kadir Teke, Halit Ekici, Cafer Avşar, muhalefetten Hüsamettin Meral komisyona seçilen isimler oldu.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3606 TL 5.3392 TL
Euro
EURO
6.1109 TL 6.0865 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA