Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.06.2019 SAAT 23:28:31
Advert
 
Advert

Didem Yörükoğlu böbrek nakli bekliyor

Yaklaşık 18 yıldır şeker hastası olan, annesini kaybettikten sonra büyük üzüntü yaşayan ve 1 ay önce de böbrek yetmezliği teşhisi konulan 33 yaşındaki Didem Yörükoğlu’nun acilen böbrek nakli olması gerekiyor.
Didem Yörükoğlu böbrek nakli bekliyor

Didem Yörükoğlu Türkiye’de böbrek nakli bekleyen 24 bin kişiden sadece bir tanesi. Derince 60 Evler mevkiinde ikamet eden Didem henüz 33 yaşında ve evlilik hazırlığı yapıyor. Hayata dair gerçekleştirmeyi planladığı çok hayali var. Annesini kaybettikten sonra çok büyük üzüntü yaşamış ve strese bağlı olarak böbrek yetmezliği hastalığına yakalanmış. Arçelik Genel Müdürlüğü’nde İnsan Kaynakları departmanında çalışan 33 yaşındaki Didem Yörükoğlu’nun nedeniyle acilen böbrek nakli olması gerekiyor.

 

“HAYATTA YAPMAK İSTEDİĞİM ÇOK ŞEY VAR”

 

Hayatta yapmak istediği çok şey olduğunu ancak çaresiz kaldığını söyleyen Didem Yörükoğlu, “1 ay önce Hayatta hiç düşünmediğim bir şey aniden başıma geldi. Hayatta yapmak istediğim çok şey var. Çaresiz kaldığım bir dönemdeyim. 18 yıldır şeker hastasıyım. Annemi kaybettim ve çok stresli dönemler geçirdim. Bunların hepsi hastalığımı tetiklemiş. Şimdiye kadar hiçbir şikâyetim olmadığı için önceki evrelerde önüne geçemedik. Vücut kaşınmasıyla gittim sadece ve böyle bir şey olduğunu öğrendim. Şimdi hala hastanedeyim, 3 haftada bir kontrollere geliyorum.

 

“DİYALİZ İÇİN YAŞIM ÇOK GENÇ”

 

Diyalizi kabul etmiyorum. Çünkü yaşım çok genç ve evlilik aşamasındayım. Bu da beni çok yıpratıyor. Doktorumun dediği 0 verici olursa artı ya da eksi 2 gün içinde hem ben sağlığıma kavuşuyorum hem de vericinin bir kaybı olmuyor. Böbrek öyle bir organmış ki insanlar 1 böbrekle hayatlarını idame ettirebiliyorlarmış. Çevremde kız kardeşim ailem ve nişanlım A grubu olduğu için bana veremiyor. İsimlerini çapraz nakle yazdırdık. 0 verici olup A ya ihtiyacı olan olursa onlar kendilerininkini verip değiş tokuş olacak. Kadavrada bekleyen 24 bin kişi var. Olasılık çok düşük. Gönüllü bir verici olursa 2 gün içinde nakil oluyor. Okan Üniversitesi’nde tedavim devam ediyor” dedi.

 

ÇAPRAZ DONÖR YAPILABİLİR


0 grubu eksi(-) veya artı (+) donörlere ihtiyaç var. İhtiyaç Durumunda A grubu ihtiyaç duyulan böbrek nakli için değişim yapılabilir. Çevresinde A grubu böbrek bekleyen hasta varsa çapraz donör yapılabilir. Donör olabilecek kişiler için irtibat 0543 621 63 90 ve 0554 726 28 26 numaralı telefonları arayabilir.

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7633 TL 5.7403 TL
Euro
EURO
6.5625 TL 6.5363 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA