Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 15:25:39
Advert
Advert
 

Bankaya değil esnaf Kefalete gidin

Hükümetin 3 ay sonra Esnaf ve Kefalet Kooperatiflerine kredi açtı. Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, esnafları bankaya değil kooperatife gelip ihtiyaçları olan krediyi almalarını istedi.
Bankaya değil esnaf Kefalete gidin
Advert
Süriye ÇATAK TEK  -Hükümet, son 3 aydır para vermediği Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerine kredileri açtı. Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, kredilerin açılması ile birlikte ihtiyacı olan esnafların banka yerine Kooperatiften kredi almaları için çağrıda bulundu. Geçtiğimiz yıl 97 milyon lira esnaflara kredi dağıtan Kooperatif bu yıl 110 milyon lira esnafa kredi kullandırtmayı hedefliyor. 
 
BANKAYA GİTMEYİN
 
Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi son 3 aydır esnaflara sadece daha önce verdiği kredilerin geri dönüşlerinden esnaflara kredi verebiliyordu. Bu durum tüm esnafların taleplerini karşılamaması sıkıntıya neden oldu. Yaşanan gelişmelerin ardından yeni yıl ile birlikte hükümet kredileri açtı. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, yüzde 0,5 faiz ile kredi verdiklerini ve ihtiyacı olan esnafların bankalara gitmemesini istedi. 
 
97 MİLYON DAĞITILDI
 
2018 yılında 97 milyon lire kredi verdiklerini söyleyen Demir, “Esnaflarımız bankalara gitmek yerine kooperatiften daha iyi şartlarda kredi alabilirler. Kredi vermemizde iki öneli koşulumuz var. Birincisi teminatsız kredi vermiyoruz. İkincisi ise mutlaka kredi alacak esnafımızın sicilinin temiz olması gerekiyor. Şu anda en üst limit kredimiz 200 bin lira. Esnaflarımız talep ettikleri limitte kredi alabilirler” dedi. 
 
HEDEF 110 MİLYON
 
Esnafların Kooperatif e olan borcu ile ilgili de bilgi veren Demir, “Esnaf arkadaşlarımızın 3 milyon lira kooperatife borcu bulunuyor. Esnaflarımız kooperatife gelmeleri halinde borçların ödenmesinde yardımcı olacağız. Borçların ödenmesi için ortak çözüm mutlaka buluruz” dedi. Türkiye’de kredi verme konusunda 5’inci büyük kooperatif olan Kocaeli Kooperatifinin bu yıl hedefini de açıklayan Demir, “Bu yıl hedefimiz 110 milyon lira” dedi. 
 
 
 
Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA