Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.07.2019 SAAT 16:05:54
Advert
 
Advert

Tuğçelik’ten dev yatırım

Yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon tesislerinde uluslararası firmalar için parça üreten Tuğçelik Alüminyum, ilimize 30 milyon Euro’luk yatırım yapmaya hazırlanıyor
Tuğçelik’ten dev yatırım

Otomotiv, beyaz eşya, elektrik ve mekanik endüstrilerine yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon tesislerinde uluslararası firmalar için parça üreten, hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın sayılı tedarikçilerinden biri olan Tuğçelik Alüminyum, Kocaeli’ye 30 milyon Euro’luk yatırım yapmaya hazırlanıyor. Yaptıkları yatırımlar hakkında açıklama yapan Tuğçelik Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nergiz şunları söyledi:

 

GEBZE'YE KURULACAK


"Biz grup olarak son birkaç yıldır yatırımlarımızı 2 alana yönlendirdik. Biri deniz taşımacılığı, diğeri ise bildiğiniz gibi Tuğçelik AŞ.’de yapmış olduğumuz alüminyum parça üretimi… Bu iki sektörde de uzun vadeli yatırım planları yapıyoruz. Tuğçelik tarafında 2015 yılında yaptığımız 5 yıllık program neticesinde 25 milyon Euro’luk yatırım yaptık. Bu sayede 3 milyon Euro ile başlayan ihracatımızda önümüzdeki 2 yıl içinde elimizdeki mevcut kontratlarla birlikte 40 milyon Euro’nun üstünde yıllık ciroya ulaşacağız. 2019 yılı içerisinde ilk 5 yıllık yatırımın ödemeleri sonlanacak. 2019 ve sonrasındaki 5 yılda yeni nesil elektrikli araçlara parça üretmek için de Gebze sınırları içerisinde bulunan fabrika binası hariç 30 milyon Euro’ya yakın yeni bir üretim tesisi oluşturmayı planlıyoruz.


KAYNAKLARIMIZ YERLİ


Planlanan tesis tam kapasite üretime ulaştığında alüminyum sektöründe fabrikalarımızın yıllık toplam cirosu 100 milyon Euro’nun üstüne çıkacak. Üretimimizin ihtiyacı olan hammadde ve saf malzemenin yüzde 90’ını yurtiçindeki, yerli kaynaklardan sağlayacağız. Yurtdışı bağımlılığımız minimum seviyede bırakmayı hedefliyoruz. Üretimimizin büyük bir kısmını Avrupa Bölgesi’ne yapılacak ihracatlar oluşturacak. 2 milyon 500 bin Euro’luk 2 hattın kurulumu şu anda Dudullu Tesisimizde başladı. Şubat ayı ortalarında bu hatlarda deneme üretimine başlanacak. 2. basamak yatırımlar için 4 milyon Euro üzerinde hat ve ekipman siparişi verilmiş olup 2019 son çeyreği ve 2020 de ilk hatların üretime başlamasını planlıyoruz. Yatırımların devamı için uygun şartların oluşmasını yakından takip ediyoruz. Bu sebepten ötürü yatırımlarımız uzun vadeli ve uygun finansman kaynakları bulduğumuz sürece devam ediyoruz.”

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6502 TL 5.6276 TL
Euro
EURO
6.3550 TL 6.3296 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA