Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 18.07.2019 SAAT 02:23:42
Advert
 
Advert

Artvinliler salona sığmadı

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin ev sahipliğinde, kentimizde yaşayan Artvinliler bir araya geldi. Artvinliler, programın düzenlediği Antikkapı Restoran'a sığmadı
Artvinliler salona sığmadı

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Türkiye’nin çeşitli illerinde yaşayan Artvinlileri bir araya getirmek amacıyla Artvin Vizyonu adı altında toplantılar düzenliyor. Toplantının Kocaeli ayağı önceki akşam gerçekleştirildi. Antikkapı Restoran’daki programa Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İsrafil Kışlalı, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, Artvin derneklerinin başkanları ile çok sayıda Artvinli katıldı.

 

 

150 YILDIR BURADAYIZ


Programın açılış konuşmasını Dernekler Tertip Komisyonu Başkanı Nuri Almaz gerçekleştirdi. Program öncesi katılımdan endişe duyduklarını ancak salonu görünce çok sevindiklerini belirten Almaz, "Bu siyasi bir toplantı değil. Bu çalışma Artvin’de yaşamayan ama başka şehirlerde ikamet eden vatandaşların bir araya gelmesi amacıyla düzenlendi. Amaç, Artvin’deki projelerin tanıtılmasıdır" dedi. Yaklaşık 150 yıldır Kocaeli toplumuna katkıda bulunmaya çalıştıklarını da vurgulayan Almaz, "Önümüzde yaklaşık 3 ay sonra yerel seçimler var. Bizler, Kocaeli’de ikamet ediyor olsak da Artvin’den bağımızı koparamayız. Belediye Başkanımızın seçim çalışmaları yerine Kocaeli’deki hemşerilerine Artvin’deki projeleri anlatmak için gelmesi bizler için değerli" dedi.


DEĞER VERMELİYİZ


Nuri Almaz’ın ardından kürsüye, kendisi de Artvinli olan İsmail Baran çıktı. Baran, "Kocaeli’deki Artvinliler olarak her zaman Mehmet Kocatepe başkanımızın yanındayız. Mehmet kardeşimize oy verin demek zorundayız. İşin gerçeği bu. Mehmet Kocatepe ve İsrafil Kışlalı, Artvin için önemli değerlerdir. Kendilerinin yaptığı projeye her zaman gıpta ederek bakmışımdır. En çalışkan, en dürüst, en gayretli yöneticilerin hemşerilerimiz olmasından dolayı mutluluğumu ifade ediyorum” şeklinde konuştu.


GEREĞİ YAPILACAKTIR


Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de kısa bir konuşma yaptı. Üzülmez, "Biz Kocaeli’ye ilk gelenlerdeniz ama Artvin’i, kültürümüzü hiçbir zaman bırakmadık. Doğduğumuz, iş yaptığımız Kocaeli’ye de aynı oranda aşığız ve hizmet ediyoruz. Zaten bütün Artvinliler de tek vatan, tek bayrak, tek millet diyerek ülkesine, şehrine hizmet eder. Buranın siyasi bir toplantı olmadığı doğrudur. Ama böyle toplantılarda hemşerilik devreye girer ve herkes oy kullandığı sandıkta gereğini yapar. Herkes hoşgörüsünü sandıkta gösterir” dedi.

 


KENT SİZLERLE GÜZEL


Üzülmez’in ardından kürsüye çıkan Zekeriya Özak, “Eğik coğrafyamızın düzgün insanlarını selamlıyorum. Kocaeli, 80 vilayetin kültür karması bir yer. Kültür ebrulisi bir yer burası. Huzur içinde yaşadığımız bir yer Kocaeli. Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü sosyal ve kültür çalışmalarını yapıyoruz. Nüfus itibariyle kentimizde fazla olan hemşerilerimiz için fuarlar düzenliyoruz. Artvinli hemşerilerimiz, kentimizin sosyal ve kültürel alanında önemli rol oynuyorlar. Kocaeli sizlerle daha güzel. Sizlerle bir arada olmaktan mutluyuz” ifadelerini kullandı.


HİZMET ZORUNLULUĞU


Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İsrafil Kışlalı da, “Hepimizin ortak paydası Artvin. Artvin olunca bir araya gelmemek mümkün değil. STK olunca, farklı siyasi partilerden de olsanız aynı masa oturursunuz çünkü önemli olan memleket. Artvinlilerden hep güzel bahsedilir. Bu algıyı sizlerle daha ileriye taşıyacağız. Siyaset millete hizmet etmenin yoludur. Siz talip olursunuz, vatandaş sizi seçer. 7 yıl Artvin’i mecliste temsil ettim. Ben iktidar milletvekili olarak hizmet etmek zorundayım. Siyasetin toplumdaki yansıması çok güzel oluyor. Mehmet kardeşimin hizmet aşkını bilseniz her türlü yanında olursunuz” dedi.

 


BİRLİK OLMALIYIZ


Son olarak kürsüye çıkan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “Artvinliler olarak biraz horoz insanlarız. Hepimiz bir araya gelelim, konuşalım dedik. Burada duayen belediye başkanları var. Onlara şunları yaptık demek bizlere düşmez. Size bugün, 5 yılda Artvin’de neler yaptığımızı anlatmaya geldik. Siz Kocaeli’deyken cennette neler yaptığımızı görün istedik. Seçim bahane. O Allah’ın bileceği iş. Önemli olan muhabbetimiz, bir arada olmamız” şeklinde konuştu. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7117 TL 5.6889 TL
Euro
EURO
6.4041 TL 6.3785 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA