Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 25.05.2020 SAAT 21:37:52
Advert
Advert Advert
 

Yarım milyon kişiye bu eğitimler verildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) çerçevesinde 15 yılda 566 bin 323 kişiye 40 farklı dalda ücretsiz meslek ve sanat eğitimi verildiği bildirildi.
Yarım milyon kişiye bu eğitimler verildi
Advert

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, kuruluşunun 15. yılını kutlamaya hazırlanan KO-MEK'te, 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminde 42 kurs merkezinde halen 35 bin 415 kişiye 186 farklı branşta eğitim verilmeye devam ettiği aktarıldı. 

 

 

KO-MEK'in, 2004'te 8 kurs merkezi, 22 branş ve 7 bin 71 kursiyer ile yola çıktığına değinilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"15 yılda 566 bin 323 kişiye 40 farklı meslek dalında ücretsiz meslek ve sanat eğitimi verildi. KO-MEK'in her eğitim döneminde kurs merkezi ve branş sayısı arttı. Kocaeli halkından gelen branş taleplerine de cevap veren ve bu branşları eğitim şemsiyesi altına alan KO-MEK, istihdam alanında önemli rol oynadı. Gazaltı kaynakçılığı, doğal gaz iç tesisatçılığı, fiber optik, pişmaniye yapımı, mantar yetiştiriciliği, servis elemanlığı ve havuz suyu operatörlüğü gibi çok farklı branşlarda istihdam branşları kursları açtı. Bunun yanı sıra, KOSGEB ve İŞKUR ortaklığında açtığı Uygulamalı Girişimcilik Kursları ile de girişimcilere adeta umut oldu. KO-MEK'te kursiyerken, usta öğretici olan ya da işsizken, kendi dükkanını açan bir vatandaşı görmek her zaman mümkün oldu. Bunun yanı sıra hastalığını, derdini, bu kurslarda unutarak hayata bağlanan çok sayıda vatandaş KO-MEK ailesi ile hayata yeniden bağlandı."

Eşitlikçi ve adil eğitim anlayışı ile her kesimden vatandaşa "beşikten mezara eğitim" anlayışıyla hizmet verildiği belirtilen açıklamada, KO-MEK'in, 7 Ocak'ta 15. kuruluş yıl dönümünü kutlayacağı kaydedildi.  

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA