Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 25.03.2019 SAAT 23:57:50
Advert
 
Advert Advert Advert

Vatandaşın sorununa SEDAŞ’tan açıklama

Dünkü gazetemizde yer alan SEDAŞ’la ilgili bir vatandaşın şikayetini dile getirmiştik.
Vatandaşın sorununa SEDAŞ’tan açıklama

Recep Karaosmanoğlu isimli okuyucumuz, otomatik ödemede 3 aboneliği bulunduğunu ve abone numaraları değiştiği için ödeme yapılamadığını belirtmişti. SEDAŞ’tan konuyla ilgili açıklama yapılarak şu görüşlere yer verildi: “SEDAŞ 2013 yılından bu yana faaliyet ayrıştırması gereği sadece elektrik dağıtım faaliyetlerini gerçekleştirmekte olup, elektrik satışı ve tüketim bedeli faturası ile ödeme noktalarına ait faaliyetler görevli tedarik şirketi ve perakende elektrik satış şirketlerinin görev ve sorumluluk kapsamındadır.  SEDAŞ'ın elektrik satış faaliyeti bulunmamaktadır.   


SEDAŞ'ın faaliyet konusu, elektrik dağıtım hizmetleri için yatırım programı kapsamında, yeni dağıtım tesisleri yapmak ve kapasite artışı sağlamak, mevcut şebekede ek tesisler yapmak, işletme bakım ve onarım çalışmalarını yapmak, aydınlatma çalışmalarını sürdürmek, elektrik dağıtımında sayaç değişim ve kalibrasyon işlemlerini yapmak, elektrik arızalarının, enerji kesinti süreleri ve sayılarının azaltılmasını, elektrik arzının sürekliliğini sağlamakla ilgili çalışmaları yürütmektir.”
Kısacası SEDAŞ yaptığı bu açıklamayla yaşanan sorunun kendi sorumluluk alanlarında olmadığını ve konunun direkt SEPAŞ’ı ilgilendirdiğini belirtmeye çalıştı.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
Anket
İzmit Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz?
Azize Sibel Gönül
Fatma Kaplan Hürriyet
Ahmet Özen
Hülya Yıldırım
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6644 TL 5.6418 TL
Euro
EURO
6.4069 TL 6.3813 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA