Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 23.01.2019 SAAT 15:19:14
Advert
 
Advert

Ekonomi poşet gelirine mahkum

Enflasyondaki düşüşü inandırıcı bulmayan, poşetten para alınmasına da tepki gösteren SP Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, "Ekonomiyi poşet gelirine mahkum ettiler" dedi.
Ekonomi poşet gelirine mahkum

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, enflasyonun düşüşü ile ilgili yapılan açıklamalar ve poşetlerden para alınması hakkında eleştirilerde bulunarak, ekonomik krizin etkilerinin güçlü şekilde hissedilmeye başladığını söyledi. Başkan Ömer Faruk Coşkun yayımladığı yazılı açıklamada, enflasyonun düşmesi hakkında açıklanan rakamların inandırıcı olmadığını ifade ederek şunları söyledi: 

 

ÇELİŞKİLER VAR


"Yaklaşan yerel seçimler öncesi yakın zamanda şiddetli şekilde hissettiğimiz ekonomik krizin etkilerini görmeye başladık. Maliye Bakanı'nın enflasyon açıklamasında düşüş gösterilmesi derin bir çelişki yumağıdır. Dövizin yüzde 50 arttığı, faizlerin yüzde 40’lara dayandığı ortamda enflasyonun düşmüş olarak gösterilmesi, çarşı-pazar fiyatlarıyla örtüşmüyor. Çarşı-pazar fiyatlarıyla açıklanan rakam mukayese edildiğinde asıl oranın çok çok yukarılarda olduğu görülüyor. 


HEDEFLER SAPTI


Maliye Bakanı’nın 2018 hedeflerinin neredeyse tamamının tutturulduğu söylemleri, reel ekonomi gerçekleriyle tutarlı olan hiçbir tarafı yoktur. 16 yıldır satıp, savarak üretmeyen iktidar ekonomiyi poşet satışlarından gelecek 15 kuruşa muhtaç hale getirmiştir. Yap, işlet, devret modeliyle yaptırılan tüneller, köprüler ve yolların garantili ücretleri, ağır trafik cezaları ve poşetlerden gelecek olan parayla bile ödenemez. 20 yılda toplanacak olan vergiler 2 köprünün neredeyse geçiş ücretinin garantisi olacak."


KENDİ KADROMUZLA...


SP Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, 2019 Mart seçimlerinde kendi kadrolarıyla yer alacaklarını da ifade ederek, “Saadet Partisi olarak 31 Mart seçimlerinde kendi kadromuzla Körfez Belediyesi’ni kazanmak için yarışacağız. Liyakatlı ve ehliyetli kadroların insanımıza nasıl hizmet edeceğini 1 Nisan’dan sonra hep beraber göreceğiz. En kaliteli meclis üyesi adaylarımız ve kadromuzla seçime hazırız” dedi.

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3631 TL 5.3417 TL
Euro
EURO
6.0917 TL 6.0674 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA