Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 01.06.2020 SAAT 15:39:06
Advert
Advert
 

Büyük küçük demeden bilim festivaline koştular

Kocaeli Bilim Merkezi, dün Türkiye’nin dört bir yanında gelen çocukların projeleriyle şenlendi. Bilim Festivali’ne büyük küçük demeden çok sayıda insan akın etti
Büyük küçük demeden bilim festivaline koştular
Advert

Boran KAYALAR  -STEM & Makers Fest/Expo, Hacettepe STEM & Maker Lab., Kocaeli Bilim Merkezi, SEKA Kağıt Müzesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Kocaeli Nesibe Aydın Okulları işbirliği ile düzenlenen bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik festivali büyük ilgiyle gerçekleşti. Kocaeli Bilim Merkezi’nde gerçekleştirilen festival sadece çocuklar değil büyükler de geldi. Geçtiğimiz yıl 3 bine yakın öğrenci ve velisinin katıldığı festival, şenlik havasında geçmişti. Bu yıl da atölye çalışmalarına katılabilmek için Kocaeli Bilim Merkezi’ne akın eden öğrenciler, bilimin eğlenceli dünyasına doğru keyifli bir yolculuk yaptı.

 

OLAĞANÜSTÜ ŞOVLAR

 

‘Hadi Sen de Üret’ sloganıyla organize edilen festival saat 10.00 itibariyle başladı, 16.00’ya kadar birbirinden ilginç etkinliklerle devam etti. Başta öğrenciler olmak üzere tüm davetliler kurulan atölyelerde kimyasal deneyler yaparak kendi DNA’larını gözlemledi, genetik ve adli tıp yöntemlerinden faydalanarak suçluyu tespit edebildi. Katılımın ücretsiz olduğu festivalde öğrenciler; alev dansı, basınç deneyleri ve köpük şovlarıyla da hem çok eğlendi hem de öğrendi.

 

 

 

ÇOK EĞLENDİLER

 

Festival bünyesinde açılan atölyelerde çocuklar atıl durumdaki ağaç parçalarını işleyerek süs eşyasına dönüştürdü, ahşap ve lastik kullanarak kendi mancınığını yaptı, kendi robotunu tasarladı basit aletler kullanarak kendi drone’unu ve ahşap uçağını bile yaptı. Öğrencileri üretmeye, tasarlamaya, yeni fikirler üzerinde tartışmaya yönlendiren atölyelere katılan çocuklar, o kadar eğlendi ki festivalin bitmesini hiç istemedi. Çocuklar, bir daha ki yılı iple çekerken velileri de böylesi güzel etkinliği yapan kurumları tebrik etti.

 

‘MUTLU VE GURURLUYUZ’

 

Nesibe Aydın Okulları Kurucularından Atila Malçok, bilim şenliği hakkında bilgi vererek “Bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Amacımız çocukları ve gençleri bilim, teknoloji matematik ve fen dersleri uygulamalarıyla tanıştırmak. Türkiye genelindeki Nesibe Aydın Okulları burada görev aldı. Saat 16:00’a kadar sürecek bilim şenliğinde 40’a yakın atölye çalışması bulunuyor. Çocuklar aileleriyle birlikte bilimin ışığında farklı bir gün geçirdi. Öğrendi ve eğlendi. Böyle bir organizasyonda olduğumuz için çok mutlu ve gururluyuz” dedi

 


KURULAN ATÖLYELER
Aklın Yolu Gri 
Bilim Gösterileri
Eğitime Oyun-Oyuna Eğitim Katalım 
Vex Robotics
Dobot Magician ile Endüstri 4.0 
Ağacın Büyüsü
Robotik Kodlama
Elektronik 101
Kodlama
Mekatronik
Ahşap Tasarım
Mühendis Çocuk
Maker 101
Çocuklar için STEM
Texas Instruments ile Robotik Kodlama
Texas Instruments Teknolojileri ile STEM
Leonardo'nun Makineleri
Bilimin Eğlenceli Dünyası
Öğrencinin Kimyası
Mühendis Beyinler 
Sanal ve Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları
Genlerin Dünyası
Elektroforez
LEGO Education ve STEM
LEGO Education ile Uygulamalı Bilim
Kendi Robotunu Tasarla
M-bot Scratch Robotik Kodlama
Abdülhamit Han Ahşap Atölyesi
Kriminoloji
Bir Kuantum Hikayesi
Elektroliz
Drone Yapalım
Tasarla-Çalıştır
Tersine Mühendislik
Kendi DNA'mızı Gözlemleyelim
Taş Boyama
Rakamdan Bedene
Ebru Sanatı

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA