Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.06.2019 SAAT 16:55:37
Advert
 
Advert Advert

Rodin’e çocuklardan büyük ilgi

Kocaeli Bölge Tiyatrosu’nun çocuk oyuncuları, 9. Sahnesiz Oyunlar buluşmasında Grup Apollon Rodin isimli oyunu sahneledi.
Rodin’e çocuklardan büyük ilgi

Arif BULUT  -9 yıldan bu yana gerçekleştirilen ve büyük bir başarı elde eden Çocuk Oyunları Festivali geçtiğimiz Cumartesi günü başladı. Festival kapsamında Dolphin AVM’nin 2. katında sergilenen Rodin oyununu hem çocuk tiyatrocuların ailesi hem de AVM’ye hafta sonu gezintisi için gelen çocuklar ilgiyle izledi. Oyun öncesi konuşan Kocaeli Bölge Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin “Çocuklarımız yüzlerce kelimeyi hareketlerle birbirine bağlayarak bütün parçalarını oyuna katacaklar ana temayı çok iyi biliyorlar oyun sizin için değil çocuklarımız içindir” dedi. 

 


ÖZGÜVENLERİNİN GELİŞMESİNİ SAĞLAYAN


Oyunun dikkatle incelenmesi gerektiğini ifade eden Kocaeli Bölge Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin, “Dokuzuncusu bu salonda tekrarlanan bir festival oyunlarımız minimal sözler içeriyor. Çocuklarımız anahtar hareketlerinden yola çıkarak beden dili ve özgüvenlerinin gelişmesini sağlayan oyunlar sergileyecek. Bir heykel üzerine performans gerçekleştirmek istiyorlar ancak bir türü başaramıyorlar. Öğretmenleri onları bazı konularda uyarmasına rağmen yine de yapamıyorlar. Çocuklarımız yüzlerce kelimeyi hareketlerle birbirine bağlayarak bütün parçalarını oyuna katacaklar ana temayı çok iyi biliyorlar oyun sizin için değil çocuklarımız içindir” dedi. 

 


RODİN’İN ÖZETİ


Rodin’in Düşünen Adam adlı eserinden yola çıkaran tasarlanan bir performans. Düşünen Adam heykel olmadan neler yaşadı? İşte bu soru grubun hareket noktasını oluşturuyor. Yaratıcı grup heykelin hayatıyla ilgili bir biyografi hazırlıyor. Oyunun her karesi Düşünen Adamın yaşamından kesitler içeriyor. Tekrar heykel aşaması başlıyor.  Dışarıdan birilerinin meraklı bakışları heykelin üzerine düşünce heykel hayatını anımsıyor heykel ve yaşadıklarını göstermeye başlıyor. Gözler uzaklaşınca düşünen adamın heykel süreç başlıyor. Hareketsiz, duygusuz, yalnız ve donuk… 

 


SAHNEDE OYUNCULAR 


Grup Apollon’da yer alan çocuk oyuncular: İpek Emre, Şevval Şebnur Küçük, Mert Aktuğralı, Doğancan Altuncevahir, Sıla Nil Kocan, Serra Tabak, Sude Hur, Ezgi Işıl Taç, Efe Alper, Doğanberk Ercan, Duru Erçevir, Sude Gizem Kanca, Pınar Günsu Akın, Asil Utlu Kök, Nehir Özmenek

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8712 TL 5.8477 TL
Euro
EURO
6.5766 TL 6.5503 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA