Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 15.07.2020 SAAT 10:59:36
Advert
Advert Advert Advert
 

Tramvay’ın 2’inci etabını Emre Ray yapacak

Tramvay’ın 2’inci etabını Emre Ray yapacak
Advert Advert

Tramvay projesinin Plajyoluna uzatılması ile ilgili yapılan ihaleyi Emre Ray aldı. 21 milyon 271 bin liraya mal olması beklenen projenin yer teslimatı yapıldı ve inşaatın önümüzdeki günlerde çalışmaların başlaması bekleniyor

Süriye ÇATAK TEK - Tramvay projesinin Plajyoluna uzatılması ile ilgili yapılan ihaleyi Emre Ray kazandı. İhaleye giren firmalar arasında en düşük fiyatı veren Emre Ray şirketine Büyükşehir yer teslimi yaptı ve çalışmalar önümüzdeki günlerde başlayacak. Muhammen bedeli 20 milyon 657 bin 308 lira olan proje için Emre Ray 21 milyon 271 bin lira teklif vermişti. Proje kapsamında okullar bölgesine yaklaşık 2,2 kilometre yeni tramvay hattı yapılacak. Hat il etabı okullar bölgesi olacak.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BAŞLAYACAK

Büyükşehir belediyesi tarafından projesi tamamlanan tramvayın batıya uzatılması ile ilgili ihaleye ENS Metro ile BES Yapı ortaklığı 32 milyon 369 bin lira, Metro Ray İnşaat 34 milyon 859 bin lira, Emre Ray 21 milyon 271 bin lira teklif verdi. 3 firma da muhammen bedelin üzerinde teklif vermişti. Muhammen bedellerin üzerinde olan teklifleri değerlendiren Büyükşehir en düşük teklifi veren Emre Ray ile sözleşme imzalandı ve yer teslimi yapıldı. Şirket önümüzdeki günlerde inşaata başlayacak.

ÖNCE OKULLAR BÖLGESİ YAPILACAK

Tramvay’ın SEKA Devlet Hastanesi, Kongre Merkezi, Okullar Bölgesi ve Plajyolu’na uzatılması ile ilgili ihalede ilk olarak SEKA Devlet Hastanesi ve Okullar bölgesi arası tamamlanacak. 1600 metrekarelik bölüm 300 günde, Plajyolu’na uzatılacak olan ikinci kısım olan 600 metrelik bölüm ise 240 günde tamamlanacak. Toplam 2,2 kilometre uzunluğunda alacak proje 540 günde tamamlanacak.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8751 TL 6.8476 TL
Euro
EURO
7.8072 TL 7.7761 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA