Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 21.01.2019 SAAT 17:50:31
Advert
 
Advert

Poşet uygulaması güzel ancak eksik

Ücretsiz poşet uygulamasından muzdarip olduğunu söyleyen Fırıncılar Odası Kocaeli Şube Başkanı Ali Sarı, uygulamanın mantıklı ancak eksik olduğunu belirtti
Poşet uygulaması güzel ancak eksik

Boran KAYALAR  -Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, basın mensuplarını ağırladığı kahvaltıda ücretsiz poşet uygulamasının fırıncıları zor duruma soktuğunu söyledi. Marketlerde ücretli olarak verilen poşetler sebebiyle alışveriş yapan vatandaşın fırınlardan poşet istediğini ifade eden Sarı, “Bence bez poşetlere tamamen geçilmeli” dedi. Kahvaltıya Kocaeli Fırıncılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Sarıoğlu ve Kocaeli Fırıncılar Kooperatifi Başkanı Burhan Sarıoğlu da katıldı.


‘MARKETTEN ALIYOR, FIRINDAN İSTİYOR’


Basın mensuplarını Körfez Mahallesi Şehit Rafet Karacan Bulvarı Özkar Köse Apartmanı No:22 Kat:2 adresindeki oda binasında kahvaltıda ağırlayan Fırıncılar Başkan Ali Sarı, “1 Ocak itibariyle uygulanmaya başlayan ücretli poşet uygulaması tüm marketlerde vatandaşların itirazına rağmen sürüyor. 15 mikronun altındaki poşetlerden ücret alınmayacağı da duyuruldu. Bu kanunun altyapısı hazırlanmadan uygulanmak üzere yürürlüğe girmiştir. Vatandaşın birçoğu tepkili. Marketlerden alışveriş yapan vatandaşlar fırınlara gelip poşet istiyor” dedi.

 


‘FIRINDA UYGULANIRSA DAHA TEPKİ ÇEKER’


Sözlerini sürdüren Başkan Sarı, “Fırıncılar olarak bu poşet uygulamasından muzdaribiz. Poşetin plastiğin zararlı olduğunu biliyoruz bu Avrupa ülkelerinde yıllardan beri uygulanıyor zaten. Ancak altı doldurulup uygulansaydı daha iyi olurdu. Ekmekte poşet uygulaması yok ama belki ilerleyen yıllarda ekmek de bu uygulamaya girecek. Ekmek 1.25 TL poşet de 25 kuruş olursa bir ekmek alan vatandaş isyan eder. Fırınlardaki poşet uygulamasının ekmekteki fiyat olduğuna inanıyorum” diye konuştu.


‘BEZ POŞETE GEÇİLMELİ’


Başkan Sarı şöyle devam etti: “Süreci izliyoruz. Kapsam dışında olduğumuz için vatandaşımız poşet ücreti uygulanmadığı için poşetlerini ücretsiz almaya devam edebilirler. Poşet hastalığı olanlar da var. Bir ekmek alıp en büyük poşeti istiyor. Bir poğaça alanlar hem kese kağıdı hem peçete istiyor. Bu daha maliyetli oluyor. Bence bez poşetlere tamamen geçilmeli. Böylece doğayı da korumuş oluruz” ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3546 TL 5.3332 TL
Euro
EURO
6.0914 TL 6.0671 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA