Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 28.09.2020 SAAT 22:46:04
Advert
 

Hürriyet: Alçaklıktır, rezilliktir

Hürriyet: Alçaklıktır, rezilliktir
Advert

CHP Adana Kadın Kolları’nın açtığı pankartın üzerinde oynama yaparak paylaşan Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşaviri Necmi Özen’e tepki gösteren  CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet,” Bu alçaklıktır, rezilliktir” ifadelerine yer verdi.

Boran KAYALAR - CHP Adana Kadın Kollarının taşıdığı “Kadınlar yaşasın, yaşasın kadınlar” yazılı pankart, “Kadına özgürlük, sevişiriz, cenabet gezeriz, Tayyip sanane, yaşasın laiklik” şeklinde değiştirilerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 1. Hukuk Müşaviri Necmi Özen tarafından sosyal medya hesabında paylaşılması büyük tepki topladı. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Kadın Kolları Örgütü de dün adliyeye giderek suç duyurusunda bulundu. Kadınların suç duyurusuna CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, ilçe başkanları ve çok sayıda partili destek verdi. Milletvekili Hürriyet, suç duyurusunda bulunduğu Özen ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na seslenerek gereğini yapmasını beklediğini belirtti.

HAKKIMIZI SONUNA KADAR ARAYACAĞIZ

İlk olarak konuşan CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “CHP Adana Kadın Kollarımızın bir pankartı vardı. ‘Kadınlar yaşasın, yaşasın kadınlar’ diye açtığı. O pankart birileri tarafından ahlaksız bir şekilde üzerinde oynanarak çok kez paylaşıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 1. Hukuk Müşaviri Necmi Özen tarafından Facebook hesabından paylaşıldı. Biz de tepkimizi gösterdik ve Savcılık tarafından Özen hakkında bir soruşturma başlatıldı. O soruşturmaya biz de bugün bize alenen hakaret eden, küçük düşüren bu çirkin paylaşım hakkında bizler de sonuna kadar hakkımızı arayacağız ve bunun peşini bırakamayacağız demek adına Kadın Kollarımızla birlikte sessiz kalmadık. Şikayet dilekçesi verdik” şeklinde konuştu.

ALÇAKLIKTIR, REZİLLİKTİR

Devamında Hürriyet, “Bugüne kadar Türkiye’de paylaşmadığı tweetler yüzünden devlet bütçesi kullanılarak davalaştırılan ve bu şekilde yargılanan binlerce insan var. Tutuklu bulunan ceza alan insanlar var ve birileri Necmi Özen gibilerini hala koruyor. Ona cesaret verenler ortadadır. Bunun gibiler değil o koltukta oturmayı, insan içine çıkmayı bile hak etmiyorlar. O yüzden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na da sesleniyoruz: Lütfen gereğini yapın. Eğer siz yapmazsanız nefsi müdafaa hakkımızı kullanırız. Bunun gibiler ceza alana kadar mücadele edeceğiz. Bu alçaklıktır, rezilliktir” ifadelerine yer verdi.

BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ

Fatma Kaplan Hürriyet’in ardından konuşan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bir paylaşımı nedeniyle işten atılan işçiler var. En son örneği İZAYDAŞ’tan 6 tane arkadaşımız sırf bir eleştirel paylaşımı nedeniyle işinden atıldı. Sayın valimizi de göreve çağırıyoruz. Böyle insanları ayrıştıran, kadınları aşağılayan bu zihniyetin ipinin çekilmesi lazım. Bu konuda bizim duyarlılığımız devam edecek bu işin peşini bırakmayacağız. Yargılamayı da sonuna kadar takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ADIM ADIM TAKİP EDECEĞİZ

Son olarak konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, “Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyoruz. Yapılan bu çirkin saldırıyı gerçekleştirenlerin cezalandırılmasını bu utanç verici çirkinliğin peşini bırakmayacağız. Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafın 2014 yılında çekine bu afişte “Kadınlar Yaşasın, Yaşasın Kadınlar” ifadelerinin yazılı olduğu fakat bu yazının photoshop kullanılarak çirkin ifadelerle değiştirildiği apaçık ortadadır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 1. Hukuk müşaviri Necmi Özen’in pankartı değiştirerek yayınladığı bunun gibi paylaşımı yapan kişiler bilsinler ki adım adım takip edeceğiz yapılanları tek tek çıkaracağız” dedi

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7763 TL 7.7453 TL
Euro
EURO
9.0566 TL 9.0205 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA