Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 04.06.2020 SAAT 12:06:02
Advert
Advert
 

Gebze Zabıtası 2018’i denetimlerle geçirdi

Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler 2018 yılı içerisinde ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren bin 187 iş yerini denetledi, mevzuata uymayan 404 iş yeri hakkında yasal işlem gerçekleştirdi.
Gebze Zabıtası 2018’i denetimlerle geçirdi
Advert

Gebzelilerin daha güvenli ve hijyenik şartlarda alış verişlerini gerçekleştirmeleri için denetimler gerçekleştiren Gebze Belediyesi Zabıtası’na bağlı ekipler 2018 yılı içerisinde ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren 1187 iş yerini denetledi, mevzuata uymayan 404 iş yeri hakkında yasal işlem gerçekleştirdi. Gebze zabıtası mevzuata uymayan 33 işyerini mühürleyerek faaliyetten men etti. Yapılan denetimlerde halk sağlığını tehdit eden ve son kullanma tarihleri geçmiş 1.084,00 litre, 4.252.00 kg, 1760 adet gıda maddesi imha edildi. 

 

ORTAK ÇALIŞMALAR


Gebze Kaymakamlığı bünyesinde kurulan internet kafe denetleme komisyonu ile yapılan ortak çalışma sonucunda Gebze’de bulunan 19 adet internet kafe yıl içerisinde 4 defa olmak üzere ayrıca; İlçe İzleme ve Koordinasyon Komisyonu ile birlikte 5 eğitim öğretim kurumu da denetlendi. Gebze genelinde Emniyet Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışmada 5259 sayılı Polis Vazife Salahiyet Kanununa göre 10 adet kahvehane geçici süreyle faaliyetten men edildi. Gebze Kaymakamlığı tarafından oluşturulan el yapımı patlayıcılar (EYP) Mücadele Komisyonu ile yapılan ortak çalışma sonucunda 200 adet işyerinin denetimi yapıldı.

 


SOKAK SATICILARI VE DİLENCİLER


Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler 2018 yılı içerisinde halk sağlığını tehdit eden ve trafiği engelleyen 2825 seyyar satıcının bölgeden uzaklaştırırken, yaya geliş ve geçişini engelleyerek kaldırım işgali yapan ve insan sağlığını tehlikeye düşüren 124 adet işyerine yasal işlem yaptı. Gebze sınırları içerisinde 675 dilenciye Kabahatler Kanunu gereği yasal işlem yapılarak bölgeden men edilirken, sokakta yaşayan veya çalıştırılan çocukların korunması suretiyle kamu esenliğinin sağlanmasına ilişkin Kocaeli Valiliği tarafından oluşturan Mobil Ekip uygulamasında, diğer kurumlar ile koordineli olarak yapılan çalışmalarda 169 çocuğun ailelerine Kabahatler Kanunu gereği yasal işlemler yapılarak; çocuklar ailelerine teslim edilmiş, tekrarı halinde TCK Kanununa göre Savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı hakkında tebligatlar yapıldı.


PAZARLAR DENETİM ALTINDA


Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler son bir yıl içerisinde 18 pazarda 3678 pazarcı esnafı denetlendi. Bunlar içerisinde 33 pazarcı esnafı hakkında işlem yapıldı 65 pazar yeri iptal edildi. Ayrıca 2018 yılı içerisinde 8 bin 353 adet işyerinde tütün ve tütün mamulleri denetimi yapıldı. Çocukların trafikte daha dikkatli ve bilinçli olmaları için Zabıta Müdürlüğüne bağlı Trafik Eğitim Okulu’nda 176 okulda bulunan 5 bin 765 öğrenciye trafik kuralları hakkında eğitim verildi. 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7530 TL 6.7261 TL
Euro
EURO
7.5688 TL 7.5386 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA