Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 15:05:38
Advert
Advert
 

KİHMED protokolü kabul edildi

İzmit Belediyesi'nde yılın ilk toplantısı düzenlendi. CHP grubu KİHMED ile protokol yapılmasını içeren gündem maddesine karşı oy kullandı. Madde oy çokluğu ile geçti
KİHMED protokolü kabul edildi
Advert
Boran KAYALAR  -İzmit Belediyesi, bugün yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belsa Binası 9. Kat Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıya İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan katılmazken, AK Parti Grup Başkanvekili İbrahim Elgin başkanlık yaptı. Toplantıda 18 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
 
 
DENETİM KOMİSYONU OLUŞTURULDU
 
Yoklama ile başlayan olan Meclis Toplantısında 4 Aralık 2018 tarihli tutanak özeti okundu. Ardından gündeme geçilerek meclisin denetim komisyonu oluşturuldu. Denetim komisyonuna 31’er oy alarak Engin Öztürk, Haluk Akgün, Canan Soylu, Veli Beyaztaş ve Ercan Umutlu seçildi.
 
 
 
 
NURDAN KÜLCÜ’YÜ GÜNDEME GETİRDİ
 
CHP İmar Komisyonu Üyesi Birol Sağlam tarafından verilen soru önergesinde, “İzmit Belediyesi personelimiz olan Nurdan Külcü, son on yıl boyunca toplam 10 farklı bölümde  görevlendirilmiştir.Son görevlendirme yeri olan Şahinler Köyü ile İzmit Merkez arası 30 km mesafede olup, emekçi çalışanımız en az 1 saat süreyle seyrek aralıklarla hareket eden köy minibüsleri ile üç araç değiştirerek ancak iş yerine ulaşımını sağlayabilmektedir. Bölgede tek kadın personel olmasının yanı sıra bağlı bulunduğu ilgili müdürlüğüne defalarca iş sağlığı ve güvenliğinin yeterli olmadığı iletilmişse de  işverenin çalışma ortamı ve gözetimi sorumluluğunu yerine getirmediği haftalık faaliyet raporlarıyla yine ilgili müdürlüğe tutanak halinde bildirildiği gözlemlenmiştir” dedi. 
 
 
 
BİR ÇALIŞMA BAŞLATILMIŞ MI?
 
Sağlam sözlerini, “Daha önce yanında çalışma yürüten bir erkek personel tarafından uğradığı sözlü taciz sonrasında jandarma tutanağı ile şikayet konusu olan bir mağduriyet yaşadığı ve bahse konu kişi hakkında iş yerine bir ay süreyle uzaklaştırma kapsamında tedbir kararının olduğu gözlemlenmiştir.Görev tanımında yer alan sorumlulukların yerine getirilmesi konusunda bağlı bulunduğu ilgili müdürlüğüne çalışan memur tarafından düzenlenen talep ve ihtiyaçların (Bilgisayar, Yazıcı, İnternet, Masa ve Kırtasiye vs.) bulunduğu listeyi faaliyet raporunda defalarca eksik olduğunu bildirilmesine rağmen konu ile ilgili bir çalışma başlatılmış mıdır ?” ifadeleriyle sonlandırdı. 
 
 
 
 
OLÇOK’UN İSMİNİ VERDİLER
 
Belediye hüküm ve tasarrufunda bulunan Alikahya Fatih Mahallesi Okyanus Caddesi, tapuda M. Alipaşa Mahallesi 765 ada 230 parsel batısındaki 250,00 m2 yapının, işyeri olarak kullanılmak üzere 10 (on) yıl süre ile kiraya verilmesi görüşülüp onaya sunuldu. Cephanelik bölgesinde inşaatı tamamlanmakta olan, Planetaryum Sanal Gerçeklik Küresi ile Deprem Anma ve Farkındalık Müzesinin yer aldığı alana; "Abdullah Tayyip Olçok Müze ve Gösteri Merkezi" isminin verilmesi görüşülerek kabul edildi. 
 
 
 
 
KİHMED PROTOKOLÜ KABUL EDİLDİ
 
Kocaeli İmam Hatip Liseleri Derneği'nin (KİHMED) belediyeye yaptıkları başvuruda, dernek olarak kiraladıkları Cedit Mahallesi, Turan Güneş Caddesi No:1 İzmit adresindeki binada, öğrencilere yönelik yapılması planlanan eğitim, kültür, spor, sosyal etkinlikler ve benzeri alanlarda belediyeyle işbirliği protokolü yapılması talebi üzerine işbirliği protokolünü imzalaması için İzmit Belediye Başkanına imza yetkisi verilmesi görüşülürek oy çokluğuyla kabul edildi. 
 
 
CHP MUHALEFET ETTİ
 
Protokol konusunda hakkında söz alan CHP Grup Başkanvekili Veli Beyaztaş, “Biz bu tarz tüzel kişiliklerle yapılacak protokollerin komisyona havale edilmesini talep ediyoruz. Komisyon incelemeli.  Belediye başkanının hangi yetkilerle protokol yapması konusunu netleştirmek istiyoruz.  Biz bu şekliyle direk oylanmasını istemiyoruz.  İçerikle ilgili bir sıkıntımız yok ama usül olarak komisyona havale edilmesi daha doğrudur. 2 ay sonra yeni bir yönetim göreve gelecek. Kim göreve gelirse gelsin uzun vadeli protokoller bu açıdan da doğru değil. Gerekçemiz bellidir. Yangından mal kaçırır gibi bir protokol yetkisi yapılmamalı. Karşı oy kullanıyoruz” dedi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA