Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 02.04.2020 SAAT 14:27:38
Advert
 

Gübretaş 1300 lira zam istedi

Petrol-İş Sendikası örgütlü olduğu Gübretaş fabrikasında 276 işçi için hazırladığı toplu iş sözleşmesi taslağında işçilerin ekonomik kriz karşısında ayakta kalması için ücretlerine seyyanen 1300 lira zam yapılmasını istedi
Gübretaş 1300 lira zam istedi
rek

Süriye ÇATAK TEK  -Körfez’de bulunan ve Petrol-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Gübretaş Fabrikasında toplu iş sözleşmesi görüşmeleri için sendikanın hazırladığı taslak işveren ve işveren temsilcilerine gönderildi. 77 ana 5 ek maddeden oluşan taslak üzerinde görüşmeler işveren ve sendika arasında yer gün tespiti yapıldıktan sonra başlayacak. Sendika işverene verdiği taslakta işçilerin ücretlerine ilk yıl seyyanen 1300 lira zam talep etti. 

 

TARAFLARA ULAŞTI 


Petrol-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin örgütlü olduğu ve 276 işçinin çalıştığı Gübretaş fabrikasına yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri için sendika fabrika işvereni ve işveren sendikası Kimya İşverenleri Sendikasına (KİPLAS) hazırladığı toplu iş sözleşmesi taslağını teslim etti. Taraflara ulaşan taslak ile ilgili yer gün tespiti yapılacak ve ardından ilk görüşme gerçekleşecek. Taraflar arasında ilk görüşmenin Ocak ayının sonuna kadar gerçekleşmesi bekleniyor. 

 

KRİZ SÖZLEŞMEYE YANSIDI


Gübretaş’ta çalışan 276 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri için 77 ana 5 ek maddeden oluşan toplu sözleşme taslağı hazırlandı. Taslakta ortalama ücreti 2 bin 800 lira olan işçilerin ücretlerine sözleşmenin ilk yılında seyyanen 1300 lira zam yapılması talep edildi. Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle işçilerin aylık kayıplarının yüzde 30-35 civarına çıkması nedeniyle böyle bir zam isteyen sendika sözleşmenin ikinci yılı ise enflasyon+5 puan talep etti. Sosyal haklara ise ortalama yüzde 30 oranında zam istendi. 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.6647 TL 6.6381 TL
Euro
EURO
7.2996 TL 7.2705 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA