Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.06.2019 SAAT 23:29:43
Advert
 
Advert

KO-MEK 15 yaşında! İşte KO-MEK'in enleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, kuruluşunun 15. yılını düzenlediği muhteşem bir programla kutladı. Duygusal anların yaşandığı programda KO-MEK’in kurucusu olan Başkan Karaosmanoğlu “KO-MEK Bilgesi” seçilerek, tasarımı ve dikimi kursiyerler tarafından yapılan cübbeyi giydi.
KO-MEK 15 yaşında! İşte KO-MEK'in enleri

SDKM Büyük Sahne’de gerçekleştirilen 15. yıl kutlama programına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, KADEM Kocaeli Temsilcisi Berna Abiş, bürokratlar ve daire başkanları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Halk Eğitim Merkezi idarecileri, KO-MEK personelleri ve kursiyerler katıldı. Yoğun katılım nedeniyle programın gerçekleştirildiği 550 kişilik SDKM Büyük Sahne Salonu tamamen doldu. Program öncesinde, konuklar için üst fuaye alanında kokteyl verildi. SDKM’nin alt katında bulunan fuaye alanında ise; filografi, naht, ebru, çini, hat, tezhip, ahşap oyma, model gemi, Hereke halısı, Kandıra bezi ve Kocaeli hediyelik ürünlerinin bulunduğu sergi alanı oluşturuldu. Ayrıca KO-MEK’in branş tanıtımları yapıldı. 


DUYGUSAL SAHNE PERFORMANSI


Kokteyl sonrasında konuklar SDKM Büyük Sahne Salonu’na alındı. Sahnedeki ilk performansı kursiyerleri ile birlikte Neyzen Adil Perktaş gerçekleştirdi. KO-MEK Ney Grubu Canlı Performansı ile konuklara unutulmaz bir ney dinletisi sundu. Ney Grubunun ardından KO-MEK Müzik Grubu Usta Öğreticileri, Nuray Polat’ın seslendirdiği birbirinden güzel türkülere eşlik etti. Türkü ziyafeti sırasında salona Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın birlikte giriş yaptı. Türkü ziyafeti sonrasında KO-MEK’in 15. Yılını özetleyen bir sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi. 
Kutlama gecesinde KO-MEK kursiyerlerinin gerçekleştirdiği sahne performansı büyük ilgi gördü. Farklı branşlarda eğitim alarak hayatları değişen kursiyerlerin gerçekleştirdiği mini tiyatro gösterisi izleyenlerin uzun süren alkışlarıyla karşılık buldu. 


KURSİYERDEN DUYGUSAL KONUŞMA


Anma gecesinde kursiyerler adına KO-MEK Ahşap Oymacılığı kursiyeri ve En Sanatkar Kursiyer olan Eta Taşkent bir konuşma yaptı. KO-MEK’in hayatındaki önemine değinen Eta Taşkent, kısa bir süre önce eşini kaybettiğini anlattı. Bu esnada göz yaşlarına hakim olamayan Taşkent, “Eşimi kaybettikten sonra KO-MEK sayesinde hayata yeniden bağlandım. Bu sayede doktora gitmeme gerek kalmadı. KO-MEK bana hep destek verdi ve yeniden hayata bağladı” dedi. Taşkent, KO-MEK’i hayatlarına kattığı için Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.


HER ÜÇ KİŞİDEN BİRİ KO-MEK EĞİTİMİ ALDI


Kursiyerler tarafından KO-MEK Bilgesi seçilmesinden dolayı mutluluğunu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, son derece duygusal bir konuşma yaptı. Yola çıktıklarında sadece 8 kurs merkezinin olduğunu hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, “KO-MEK, 15 yıl içinde 566 bin 323 kişiye 40 farklı meslek dalında ücretsiz meslek ve sanat eğitimi verdi. KO-MEK 2018-2019 eğitim öğretim yılı ilk döneminde ise 42 kurs merkezinde halen 35 bin 415 vatandaşa 186 farklı branşta eğitim vermeye devam ediyor. Yani Kocaeli’nde üç kişiden biri KO-MEK eğitimi almış. KO-MEK bundan sonra da aynı kararlılıkla yoluna devam edecektir” dedi.

 

İŞTE KO-MEK’İN ENLERİ
Gecenin en güzel anlarından biri de farklı hayat hikâyeleri ve başarılarıyla KO-MEK’e damga vurmuş 14 kursiyerin KO-MEK Enleri olarak takdim edilmesi oldu. 14 kursiyer, tek tek sahneye gelerek KO-MEK kütüğüne adlarını çaktı. Kütüğe 85 yaşında Nuri Necati Seymen “En Vefalı”, 4 yaşındaki Ömer Gökkaya da “En Şeker” kursiyer olarak isim çaktı. Söz konusu görüntü KO-MEK’in yediden yetmişe tüm halka eğitim felsefesini de en güzel şekliyle ortaya koydu. Bunun yanı sıra Eta Taşkent, En Sanatkar; Ali Gülsoy, En Dünyalı; Recep Kayaer, En Teknolojik; Zafer Demiral, En Müzisyen; Bilal Doğanay, En Genç; Ömer Gökkaya, En Şeker; Hülya Adıyaman En Kıdemli; Muazzez Özmen, En Sertifikalı; Serpil Ceylan, Duman En Hamarat; Ayşe Köker, En İçten; Gülay Karasaç, En Girişimci; Fatma İnan, En Azimli; Aziz Öncü, En Usta kategorisinde KO-MEK’in enleri arasında yer aldı

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7633 TL 5.7403 TL
Euro
EURO
6.5625 TL 6.5363 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA