Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.06.2019 SAAT 16:40:54
Advert
 
Advert Advert

Çelik: Büyükşehirde bizim adayımız olsun

SP İl Başkanı Nurettin Çelik ittifak tartışmaları ile ilgili, “Adıyaman’da olan bu durum neden Kocaeli’de de olmasın? Biz İzmit’te yapılan ittifakın sonrasında büyükşehirde de ittifak tarafından bizim adayımızın desteklenmesini temenni ederiz” dedi
Çelik: Büyükşehirde bizim adayımız olsun

Boran KAYALAR

Saadet Partisi(SP) İl Başkanı Nurettin Çelik partisinin il binasında düzenlediği haftalık olağan basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Çelik açıklamasında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, “Gazetecilerin daha hür bağımsız ve ekonomik olarak özgür olduğu bir Türkiye inşa etmek umuduyla Çalışan gazeteciler gününüzün kutlu olmasını diliyorum. Sizlerin sayesinde toplum bilgi sahibi oluyor. Gazetecilerin özgür ve bağımsız olduğu bir Türkiye’de toplumun gelişmesine kamunun denetimine katkı sağlayacağınız tartışılmaz bir gerçektir. İşinizin zor olduğunun bilincindeyiz. Mesleğinizi icra ederken yaşadığınız sıkıntılarda sizlere yardımcı olmaya çalışacağımızı bilmenizi isterim” ifadelerini kullandı.

 

 

KENDİ KATİLİMİZİ ÜRETİYORUZ

Sözlerini sürdüren Çelik, “Ülkemiz zor zamanlardan geçiyor. Ekonomik, adalet, hukukun üstünlüğüne bağlılık, ahlaki dejenerasyon, eğitim sistemi, güvenlik gibi konularda gün geçmiyor ki yeni bir sıkıntı ile karşılaşmayalım. Bahsettiğimiz tüm meselelerde bu şekilde yaklaşım sergilendiğinde sonuç hep yanlış olacaktır. Eğitim sistemi 16 yıldır hala oturmamıştır. Liyakatsiz insanların yetişmesine sebep olunduğu bir eğitim sistemimiz vardır. Çalışarak değil Parayla hukukçu olunduğu bir ülkede yaşıyoruz. Sonra da canlarımız katlediliyor. Gencecik üniversite Hocası Ceren Damar kardeşimiz hayatını kaybediyor. Akıllı adam için burada çok büyük dersler var. Kendi katilimizi üretiyoruz” şeklinde konuştu.

ÜLKEMİZDE KAOS DURUMU VAR

Çelik sözlerini, “Diğer yandan tüketim odaklı hayata alıştırıldığımız için üretim yapamıyoruz, üretimin önündeki engelleri kaldıramıyoruz üreticiye değer vermiyoruz ülkeden kaçırıyoruz. Genç beyinler yurtdışına çıkıyor. Burada da ayağımıza prangayı kendimiz vuruyoruz. Sadece dış güçlerde aramayın sorumluyu. Geleceğe ilişkin güveni olmadığı hukuka güveni olmadığı için beyin göçü zihin göçü yaşanmaktadır. TBMM başkanı Binali Yıldırım’ın anayasaya uymadığı bir ülkede vatandaşın kanunlara uymasını bekleyemezsiniz. Kamu düzenini bir numaralı adam bozarsa gerisini siz düşünün. Geldiğimiz noktada maalesef ülkemizde hukuki, sosyal ve ekonomik kaos durumu oluştuğu çok açıktır” şeklinde sürdürdü.

İŞSİZ BİR ADAM NASIL BORÇ ÖDEYECEK?

Çelik sözlerinin devamında, “Ekonomik olarak alacaklarını ödeyemeyen şirketler icra takibi baskısıyla konkordato ilan ederken devlete iş yapan müteahhitlere ödenmeyen borçlar nedeniyle zincirleme büyük sıkıntılar oluşmaktadır. Müteahhit alacağını alamayınca işçisine para ödeyemiyor. İzmit otogar, Karamürsel sanayi battı çıktı veya köprü inşaatlarındaki gibi müteahhitler taahhüt ettiği işi yarım bırakıyor, malzeme aldığı veya alamadığı esnafa ödeme yapamıyor. Esnaf imalatçıya ödeme yapamıyor, imalatçı işçisine ödeme yapamayınca işçi çıkartıyor. Çalışan işsiz kalınca kredisini veya kredi kartı borcunu ödeyemiyor. İktidar da diyor ki kredi katına faizle taksit yapacağız. Taksitin günü geldiğinde işsiz vatandaş ödemeyi nasıl yapacak. Bloke olmuş kartıyla alışveriş yapamayacak vatandaş taş mı yiyecek. Bunlara neden cevap veremiyorlar.  İşsiz bir adamın borç ödeyemeyeceğini akıllarına getiremiyorlar” diye konuştu.

ADAYLAR 27 OCAK’TA AÇIKLANACAK

Çelik sözlerinin devamında parti içerisinde yapılan temayül ile ilgili, “29’unda yaptığımız temayül büyükşehir ile alakalıydı. İsimler belirlenerek Ankara’ya gönderildi. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili bir açıklama yapılacaktır. Ağırlıklı olarak Türkiye’deki tüm adaylarımız 27 Ocak tarihinde açıklanacaktır” sözlerini kullandı. Ardından Çelik ittifaklarla ilgili, “Adıyaman’da bizim adayımızın Millet İttifakı tarafından desteklenmesi kararını oldukça olumlu buluyorum. Adıyaman’da olan bu durum neden Kocaeli’de de olmasın? Biz İzmit’te yapılan ittifakın sonrasında büyükşehirde de ittifak tarafından bizim adayımızın desteklenmesini temenni ederiz” dedi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8712 TL 5.8477 TL
Euro
EURO
6.5766 TL 6.5503 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA