Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 01.06.2020 SAAT 16:36:18
Advert
Advert
 

Organ bağışında Türkiye birincisi

Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır, kurumun lider hastane olma yolunda ilk adımı attığını ve organ bağışında Türkiye’de birinci olduğunu kaydetti
Organ bağışında Türkiye birincisi
Advert

Süriye ÇATAK TEK 

KOCAELİ Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensupları ile bir araya geldi. Hastane binasında yapılan basın toplantısında Başhekim Adem Çakır, gazetecilerin bu önemli gününü kutladı ve hastane ile ilgili önemli bilgiler verdi. Kocaeli Devlet Hastanesi'nin yeni binasında hedef ve vizyonlarını ortaya koyan Çakır, lider hastane olma yolunda organ bağışında Türkiye’de birinci olduklarını duyurdu. Çakır, hastane ile ilgili istek ve şikayetler için whatsapp hattı kuracaklarını duyurdu. Toplantıya İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Mürsel Durmaz ve başhekim yardımcıları katıldı. 

GÖREVİ BIRAKIRDIM
Bugüne kadar başhekimlik yaptığı hastaneleri anlatan Başhekim Adem Çakır, “Orhangazi Devlet Hastanesi çıraklık, Yalova Devlet Hastanesi kalfalık, Kocaeli Devlet Hastanesi ise ustalık eseri olmalıydı. İlk Kocaeli Devlet hastanesine geldiğimde işimizin çok zor olduğunu gördüm. Prefabrik bir binada ameliyatları yapıyorduk. Ona rağmen hiç enfeksiyon olmadan hizmet ürettik. Yeni bir hastaneye ihtiyacımız vardı. İlk hedefim arkadaşlarımızla sahada çalışma yaptık. Kiminle konuşsak tüm sorunlar bina soruna çıkıyordu. 
HEDEFİMİZ SAĞLIK
Tek hedefimiz yeni binanın yapılmasıydı, eğer buranın inşaatı başlamasaydı ben görevi bırakacaktım. Şimdi burada bir yılımızı tamamladık. Bizim hastanemizin açılış yıldönümü Çalışan Gazeteciler Günü'ne çok yakın olduğu için birlikte kutlamak istedik. Bizim tek görevimiz bu kentte yaşayan herkesin sağlığı bizi hedefimizde. Vizyonumuz ise sağlık hizmetinin kaliteli vermek ve lider hastane olmaktır. Uygulama ve tasarımda lider olmayı hedefliyoruz. 
ZARAR VERİLMESİN
Bunun en iyi örneği organ bağışı ile ilgili çalışmamız.  1089 organ bağışı ile Türkiye’de bir numara olduk. Bundan sonra bu yarışta tüm sağlık kuruluşları bizi geçmeyi hedefleyecek. Bu uygulamalarımız devam edecek. Şehrin en gözde hastanesiyiz, şehrin en merkezi noktasındayız. Bu noktada bizim ayağımıza çelme takmak isteyenler var. Bireysel çıkarları için saldırıda bulunanlar var. Bu noktada üzülüyoruz. Biz bu hastane için çok emek harcadık. Bu emeğin boşa gitmesini istemeyiz. Bu hastanenin en ufak bir zarar görmesini istemiyoruz. 
BİZDEN İYİSİ YOK
Bizden daha iyi şartlarda olan kamu hastanesi yok. Bizden bir nebze daha kaliteli hizmet veren özel hastaneler sizin cebinizden tüm paranızı alır. İnsanlar cebinden sağlık harcaması yapmasın. Sağlık hizmetini maksimum düzeyde vermeliyiz. Eksiğimiz mutlaka vardır. Sizin eksiklerinizi gidermek bizim boynumuzun borcu. Otopark ile ilgili sıkıntı gündem oldu. Bu konuda önlem aldık. Artık genel otopark olarak değil sadece hasta ve çalışanlara hizmet amacı ile kullanılacak. Anlık eksizlerimiz ve yanlış yaptığımız şeyler olursa bizi uyarın” dedi. 
SAĞLIK ÜSSÜ 
Adem Çakır'dan sonra söz alan Mürsel Durmaz da Gazeteciler Günü'nü kutladı. Sağlık alanında yaşanan sıkıntılar ve gelişmelerle ilgili basının kendilerine destek vermesini istedi. Kocaeli’nin adeta sağlık üssü olduğunu ifade eden Durmaz, “Kocaeli Devlet bu üssün en önemli noktalarından biri. Burada çok ciddi fedakarca çalışmalar yürütülüyor” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8283 TL 6.8011 TL
Euro
EURO
7.5974 TL 7.5671 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA