Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.06.2019 SAAT 16:52:25
Advert
 
Advert Advert

Sağlam İzmit Belediyesi'ne yüklendi

İzmit Belediyesi CHP’li meclis üyesi Birol Sağlam, İzmit Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İzmit Belediyesi personeli Nurdan Külcü ile ilgili İzmit Belediyesi’ne soru soran Sağlam, “İzmit Belediyesi personelleri ile kavgalı ve davalı olan bir belediyedir” dedi
Sağlam İzmit Belediyesi'ne yüklendi

İzmit Belediyesi CHP’li meclis üyeleri İzmit Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İlçe binasında gerçekleştirilen açıklamaya CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İzmit Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Veli Beyaztaş, meclis üyeleri Birol Sağlam, Aliye Hale Meriç ve Ersin Alparslan katıldı.

PERSONELLE KAVGALI BELEDİYE

Açıklamada konuşan İzmit Belediyesi CHP İmar Komisyonu Üyesi Birol Sağlam, “Grubunuz adına Ocak ayı meclis toplantısında bir soru önergesi verdik. İzmit Belediyesi personelleri ile kavgalı ve davalı olan bir belediye. Akmeşe ve Şahinler’de mobing uygulamalarını daha önce de dile getirmiştik. Nurdan Külcü son 10 yılda 1993 yılında belediyeye pedagog kadrosuyla başlıyor. 2009’dan sonra belediye başkanı değiştikten sonra da çeşitli görevlerde çalışıyor” dedi.

BÖLGEDE TEK PERSONEL KADIN

Sağlam, “Bölgede tek kadın personel olmasının yanı sıra bağlı bulunduğu ilgili müdürlüğüne defalarca iş sağlığı ve güvenliğinin yeterli olmadığı iletilmişse de işverenin çalışma ortamı ve gözetimi sorumluluğunu yerine getirmediği haftalık faaliyet raporlarıyla yine ilgili müdürlüğe tutanak halinde bildirildiği gözlemlenmiştir” diye konuştu.

SÖZLÜ TACİZE UĞRADI

Sağlam, “Daha önce yanında çalışma yürüten bir erkek personel tarafından uğradığı sözlü taciz sonrasında jandarma tutanağı ile şikayet konusu olan bir mağduriyet yaşadığı ve bahse konu kişi hakkında iş yerine bir ay süreyle uzaklaştırma kapsamında tedbir kararının olduğu gözlemlenmiştir. Aynı zamanda Belediye personelimiz 27 yıl süreyle pedagog kadrosu ile hizmet yaparken, kazanılmış hakkın gasp edildiği gözlemlenmiştir” dedi.

KAZANILMIŞ HAKKI YOK SAYILIYOR

Sağlam, “Görev tanımında yer alan sorumlulukların yerine getirilmesi konusunda talep ve ihtiyaçların bulunduğu listeyi faaliyet raporunda defalarca eksik olduğunu bildirilmesine rağmen konu ile ilgili bir çalışma başlatılmış mıdır? Belediye yetkilileri kazanılmış bir hakkı hangi gerekçe ile yok hükmünde saymaktadır”? diye sordu.

ÇALIŞMA ŞARTLARI ZORLAŞTIRILIYOR

Sağlam, “21’nci yıl yüzyılda bir kadın personeli, şehirden 30 kilometre uzakta mücavir alanda, tek personel olarak temel ihtiyaçlardan muaf olarak görevlendirmeyi nasıl açıklıyorsunuz?  Eşi vefat etmiş ve iki çocuğu ile hayat mücadelesi veren bir kadın emekçiyi, son on yılda yukarıda belirtilen defalarca farklı görev ve yerlere görevlendirerek çalışma şartlarının zorlaştırılmasını nasıl açıklıyorsunuz?” dedi.

MUHALEFETİN UYARILARINI DİNLEMELİLER

Konuşmasına devam eden Sağlam, “Mecliste defalarca belediye ekonomik krizle karşı karşıya kalacağını ifade etmemize rağmen muhalefetin uyarılarına kulak asmadılar. 2018 yılı için Vadi İzmit projesinden geleceğini öngördükleri 40 milyonluk sermaye gelirlerini gerçekleştiremediler. Bütçe dengesizliğini ortadan kaldırmak adına taşınmazların satışlarına başladılar. 48 adet taşınmazın satılmasına da muhalefet etmiştik. 48 adet taşınmazın 39 ihaleye çıktı ve 5 tanesine alıcı bulundu. Yaşanan süreç bizi haklı çıkarmıştır. Muhalefetin uyarılarını dikkate almaları gerekiyor” dedi.

YASALARI TORBA HALİNDE GEÇİRDİLER

CHP Grup Başkanvekili Veli Beyaztaş, “Salı günü gerçekleştirilen toplantıda 11 ile 17 arasında olan maddeleri torba halinde geçirmeye çalışıyorlar. Onlar bunu torba halinde getirip açıklama yapmadan kapatmaya çalıştılar. Plan bütçe komisyonunda olan arkadaşlarımız 1 aydır ciddi bir şekilde çalıştılar. Seçim yaklaşıyor. Biz yaklaşık 5 yıllık dönemdeki ilkemiz adil şeffaf olmaktı. Muhalefet görevimizi de bu ilkeler ışığında yaptık. İzmit halkının menfaatini her zaman göz önünde aldık” dedi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8712 TL 5.8477 TL
Euro
EURO
6.5766 TL 6.5503 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA