Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 20.01.2019 SAAT 06:58:54
Advert
 
Advert

“En büyük işsizlik medyada”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir açıklama yapan Türkiye Gazeteciler Sendikası Kocaeli İl Temsilcisi Caner Aktan en büyük işsizlik oranının medya sektöründe olduğuna dikkat çekti
“En büyük işsizlik medyada”

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Kocaeli İl Temsilcisi Caner Aktan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir açıklama yayınladı. Gazetecilerin büyük bir kısmının işsiz olduğuna dikkat çeken Aktan, yüzde 30’lara varan işsizlik oranıyla medya sektörünün işsizlikte başı çektiğini vurguladı.

“BU İKLİMİ GAZETECİLER DEĞİŞTİRECEK”

“Gazetecilerin yüzde 30’unun işsiz, düşük ücretlerle çalışanlarınsa güvencesiz olduğu; 141 meslektaşımızın tutuklu bulunduğu, haberlere-yorumlara yüzlerce davanın açıldığı bir dönemde bayram kutlamayı uygun bulmuyoruz. Türkiye 180 ülke arasında basın özgürlüğü sıralamasında 156. sırada yer alıyor. Velhasıl; demokratikleşmeye, çok sesliliğe, özgürlük ortamına götüren reformlardan haberimiz yok. Bilakis son 16 yıldır bunun tam tersini yaşıyoruz. Ve bu iklimi değiştirecek olanın siyasetçiler değil bizzat gazeteciler olduğunu biliyoruz… Abdi İpekçilerin yolunda, 1961 ruhuyla, güçlü gazetecilik için güçlü Sendika!”

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3606 TL 5.3392 TL
Euro
EURO
6.1109 TL 6.0865 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA