Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 18.07.2019 SAAT 02:21:23
Advert
 
Advert

“En büyük işsizlik medyada”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir açıklama yapan Türkiye Gazeteciler Sendikası Kocaeli İl Temsilcisi Caner Aktan en büyük işsizlik oranının medya sektöründe olduğuna dikkat çekti
“En büyük işsizlik medyada”

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Kocaeli İl Temsilcisi Caner Aktan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir açıklama yayınladı. Gazetecilerin büyük bir kısmının işsiz olduğuna dikkat çeken Aktan, yüzde 30’lara varan işsizlik oranıyla medya sektörünün işsizlikte başı çektiğini vurguladı.

“BU İKLİMİ GAZETECİLER DEĞİŞTİRECEK”

“Gazetecilerin yüzde 30’unun işsiz, düşük ücretlerle çalışanlarınsa güvencesiz olduğu; 141 meslektaşımızın tutuklu bulunduğu, haberlere-yorumlara yüzlerce davanın açıldığı bir dönemde bayram kutlamayı uygun bulmuyoruz. Türkiye 180 ülke arasında basın özgürlüğü sıralamasında 156. sırada yer alıyor. Velhasıl; demokratikleşmeye, çok sesliliğe, özgürlük ortamına götüren reformlardan haberimiz yok. Bilakis son 16 yıldır bunun tam tersini yaşıyoruz. Ve bu iklimi değiştirecek olanın siyasetçiler değil bizzat gazeteciler olduğunu biliyoruz… Abdi İpekçilerin yolunda, 1961 ruhuyla, güçlü gazetecilik için güçlü Sendika!”

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7117 TL 5.6889 TL
Euro
EURO
6.4041 TL 6.3785 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA