Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 14:10:56
Advert
Advert
 

Yenidoğan Muhtar adayı çok iddialı

Yenidoğan Mahalle Muhtar adaylığını açıklayan Yunus Emre Temel, büyüdüğü mahallesinde hayata geçirmek istedikleri çalışmaları anlatarak komşularından destek istiyor
Yenidoğan Muhtar adayı çok iddialı
Advert

31 Mart 2019'daki yerel seçimler yaklaşırken, kentteki muhtar adayları da sahaya inip çalışmalara başladı. İzmit Yenidoğan’da doğan, Yenidoğan’da büyüyen ve muhtar adayı olan Yunus Emre Temel “Artık mahallem arka bahçe kalmayacak” diyor. Doğup büyüdüğü mahallesinde hayata geçirmek istedikleri çalışmaları anlatarak komşularından destek istiyor. 

ARKA MAHALLEYE SON
1958 Yılında Yenidoğan’a gelen Hoca Bakkal Abdurrahim Gördebil'in torununun oğlu, dişçi Ali Temel'in torunu, geçtiğimiz aylarda vefat eden İsmail Ahmet Temel'in oğlu, Yenidoğan’da doğan, Yunus Emre Temel, çevresinden büyük destek gördüğünü söyledi. İddialı projeleriyle dikkat çeken Temel, “Artık mahallem arka bahçe kalmayacak” diyor, iddiasını komşuları için gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalarla konuşturuyor.  
ARTIK SİYASET İSTİYOR
Kocaeli Üniversitesi Çevre Bölümü, Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler okuyan, BahçesehirÜnviersitesi Hükümet Liderlik Okulu Siyaset Programı mezunu olan Temel siyasete muhtarlıkla başlamak istiyor. “Bana yetki verin hizmet görün kendimi gösteriyim” diyen Temel aynı zamanda ilimizde ve ülkemizde önemli güvenlik projelerine imza atmış Sedense Elektronik Güvenlik Sistemleri'nin Yönetim Kurulu Başkanı. İlimizde ve ülke genelinde birçok sivil toplum kuruluşunda yönetim kurulu üyeliği yapmakta olan, birçok sosyal projenin altında imzası bulunan Temel, “Artık kendi mahallem için taşın altına el koyma zamanı geldi” dedi. 
HEP ULAŞILACAĞIM 
Yunus Emre Temel, muhtar seçildiği takdirde düzenleyeceği toplantıların yanı sıra komşularının kendisine WhatsApp telefon uygulaması aracılığıyla 7/24  ulaşabileceğini kaydetti. “Toplantılarda ve whatsApp hattı aracılığıyla milletimiz içindekini dökecek, sıkıntısını söyleyecek. Sıkıntılara hep birlikte çare olacağız.” diyen Temel, “Gencim, enerjim var. Dertleri de biliyorum, dermanını da.” diyerek Yenidoğan sakinlerinden oy istiyor. 
KÖPRÜ OLACAĞIM
Muhtarlığın çok önemli bir kurum olduğuna değinen Temel, “Vatandaş ile devlet arasında köprü oluyorsunuz. Siyaset üstü bir kurum olduğu için de bazı kapıları açmak daha da kolaylaşır. Tabiki zorlukları da çok. 7/24 vatandaşla beraber olacaksın. Sorunları birinci elden dinleyeceksin.” derken mahallesi için hizmete hazır olduğunun altını çizerek  “Mahalle sakinlerimizden gelen talepleri her zaman dinleriz. İmkanlarımız ölçüsünde yapacağımız bir işten asla geri durmayız. İnanmak, başarıyı getirir. Ben kendime güveniyor ve  mahalleme hizmette farkı hissettireceğime inanıyorum" dedi. 
 

İŞTE PROJELERİ
Temel, muhtar seçildiği takdirde hayata geçirmek için çaba göstereceği projelerini de paylaştı. Yenidoğan’da, yeni dönemde hizmette fark yaratacağının sinyalini madde madde açıkladığı bu projelerle verdi:
- Güvenlik kameralarının sayısı artacak, mahalle güvende olacak
- Elbise odası, ihtiyaç sahipleri için yardımlaşma odası kuracağım
- Kültür merkezimizde devamlı eğitimler, seminerler düzenleyeceğim
- Alo muhtarlık ve whatsApp hattıyla mahalle sakinleriyle sürekli irtibatta olacağım
- Mahallemiz gençlerine iş imkanları için cv havuzu oluşturacağım
- Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme ulaştırmak için çalışacağım
- Pazar yeri ve yaya geçidi için sözler aldım, hayata geçirmek için çalışacağım
- Mahallemize bir kütüphane kazandırılması için çalışmalar yapacağım
- Okuyan başarılı öğrencilerimize burs desteği sağlamak için çalışacağız
- Çocuk parkı sayısının artması konusunda çalışmalar yapacağız
- Komşularımın devlet kurumları ile her türlü sorunları olduğunda kendilerine destek ve konularınsa takipçisi olacağım
 -Tabiki muhtarlığım süresinde mahalle sakinlerinden gelen istekler, benim için en önemli projeler olacaktır

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA