Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 21.01.2019 SAAT 17:46:21
Advert
 
Advert

Çevreciler yetişiyor

Özellikle çocukların çevreye duyarlı olması ve çevre bilincine sahip olması için gerçekleştirilen eğitimlerden bir yıl içinde 66 okuldan 6 bin 735 öğrenci yararlandı.
Çevreciler yetişiyor

İzmit Belediyesi, çevrenin korunması ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için çevre bilinçlendirme eğitimlerine büyük önem veriyor. Özellikle çocukların çevreye duyarlı olması ve çevre bilincine sahip olması için gerçekleştirilen eğitimlerden bir yıl içinde 66 okuldan 6735 öğrencinin yararlandığı açıklandı. İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, “Eğitimlerde öğrencilere ambalaj atıkları, atık piller, atık yağlar ve elektronik atıklar hakkında bilgiler verilip bu tür atıkların ayrı olarak biriktirilerek geri dönüşüm yoluyla nasıl ekonomiye kazandırıldığı anlatılıyor. 

 

BİLİNÇLİ BİR TOPLUM İÇİN


Öğrencilerine ilgiyle takip ettikleri eğitimlerde bu tür atıkların doğaya ve insan sağlığına zararları hakkında bilgilendirmelerde bulunuluyor. İzmit Belediyesi olarak 2009 yılından bu yana 100 binden fazla öğrenciye çevre bilinçlendirme eğitimi verdik. Eğitim verilen öğrenciler, öğrendiklerini evlerindeki yakınlarına da anlatarak bu konuda bilinçli bir toplumun oluşmasına önemli katkı sağlamış oluyoruz” dediler. İlgililer, çevre bilinçlendirme eğitimlerinin 2019 yılında da devam edeceğini söylediler.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kent haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.3546 TL 5.3332 TL
Euro
EURO
6.0914 TL 6.0671 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA