Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 07.06.2020 SAAT 11:29:30
Advert
Advert
 

Çevreciler yetişiyor

Özellikle çocukların çevreye duyarlı olması ve çevre bilincine sahip olması için gerçekleştirilen eğitimlerden bir yıl içinde 66 okuldan 6 bin 735 öğrenci yararlandı.
Çevreciler yetişiyor
Advert

İzmit Belediyesi, çevrenin korunması ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için çevre bilinçlendirme eğitimlerine büyük önem veriyor. Özellikle çocukların çevreye duyarlı olması ve çevre bilincine sahip olması için gerçekleştirilen eğitimlerden bir yıl içinde 66 okuldan 6735 öğrencinin yararlandığı açıklandı. İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, “Eğitimlerde öğrencilere ambalaj atıkları, atık piller, atık yağlar ve elektronik atıklar hakkında bilgiler verilip bu tür atıkların ayrı olarak biriktirilerek geri dönüşüm yoluyla nasıl ekonomiye kazandırıldığı anlatılıyor. 

 

BİLİNÇLİ BİR TOPLUM İÇİN


Öğrencilerine ilgiyle takip ettikleri eğitimlerde bu tür atıkların doğaya ve insan sağlığına zararları hakkında bilgilendirmelerde bulunuluyor. İzmit Belediyesi olarak 2009 yılından bu yana 100 binden fazla öğrenciye çevre bilinçlendirme eğitimi verdik. Eğitim verilen öğrenciler, öğrendiklerini evlerindeki yakınlarına da anlatarak bu konuda bilinçli bir toplumun oluşmasına önemli katkı sağlamış oluyoruz” dediler. İlgililer, çevre bilinçlendirme eğitimlerinin 2019 yılında da devam edeceğini söylediler.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7796 TL 6.7526 TL
Euro
EURO
7.6897 TL 7.6591 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA