Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.07.2019 SAAT 15:57:16
Advert
 
Advert

40 yıldır sevdiğim Kocaeli destan yazacak

AK Parti İlçe ve Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarını tek tek tanıtan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli’den 31 Mart gecesi için hedefini verdi. Erdoğan, “40 yıldır sevdiğim Kocaeli destan yazacak” dedi.
40 yıldır sevdiğim Kocaeli destan yazacak

Süriye ÇATAK TEK-Boran KAYALAR  -AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Aday tanıtım ve ilçe belediye başkan adaylarının açıklandığı toplantıya katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli mesajlar verdi. Erdoğan konuşmadan önce hazırlanan Recep Tayyip Erdoğan videosu izlendi. Erdoğan’ın konuşması sırasında tezahüratlarla kendisine sevgi ve desteğini veren gençlere teşekkür etti. Erdoğan, Kocaeli’yeyapılan yatırımları anlattıktan sonra 31 Mart seçimleri için hedefini verdi. Erdoğan, Kocaeli’den destan yazmasını istedi. 

 

BENDE SİZE AŞIĞIM

 
Konuşmak için küsüye çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aşık olduklarını tezahüratlarla diye getiren gençlere yanıt veren Erdoğan, “Bende size aşağım. Böyle gençlik kolları olurda insan aşık olmaz mı?” dedi. Gençlere teşekkür eden Erdoğan, “Kocaeli’de görev yapan tüm teşkilat üyelerimize teşekkür ediyorum. Belediye başkan adaylarıma bu uzun seçim çalışması sürecinde başarılar diliyorum. Kocaeli’nin seçimlerde yüzümüzü güldüreceğine inanıyorum. Hizmet ve gönül belediyeciliğinden yana Kocaeli tercihini kullanacaktır. 

 

ÇOK CİDDİ RAKAMLAR VAR


Bir kez daha AK Parti’nin zafer sancağı şehrimizde dalgalanacaktır. Bu şehir hizmetin kıymetini iyi bilir. Bu şehir emek ve fedakarlığın değerini iyi bilir. Bundan sonrada durmadan çalışacağız. 31 Mart seçimlerinde AK Parti teşkilatlarına büyük görevler düşüyor. seçmen kütüklerine dikkat etmemiz gerekiyor. Bu seçimde Türkiye’de 1 milyon, Kocaeli’de ise 234 ben yeni genç oy kullanacak. Şehre yeni gelen seçmen sayısı ise 38 bindir. Bunlara gitmemiz gerekiyor. Çok ciddi rakamlar var. 

 

TALİMAT VERDİ


Buradan tüm ilçe başkanlarımıza talimat veriyorum. Seçmen kütüklerinde isimleri olmayan üyelerimiz için gereğini yapın. Kadın kollarımız, gençlik kollarımız, ana kademe yükünüz ağır. 31 Mart akşamı Büyükşehir sancağını genel merkezimize teslim edin. Yeni gelen vatandaşlarımıza hoş geldiniz demeye gidin. Yeni gençlerimizi partimizde siyaset yapmaya davet edin. Bunları yaparsanız partimizin önünde yeni bir dönem başlayacaktır. 

 

KOCAELİ’YE AŞIĞIZ


Kocaeli’de kişi başına düşen milli gelir 18 bin dolara çıktı. Milli gelir sırasında Kocaeli ikinci sırada. Özel sektörün kentimize yaptığı yatırımlar ve kamunun yatırımları bir araya geldiğinde böyle devasa rakamlar ortaya çıkıyor. Hükümetimiz döneminde Kocaeli’ye 27 katrilyon lira yatırım yapıldı. 10 bin 670 derslik inşa ettik. Kocaeli üniversitesini büyüttük. Çok büyük yatırımlar yaptık. Çünkü biz Kocaeli aşığıyız. Birileri laf üretir biz ise iş üretiriz. 

 

YATIRIMLARI HATIRLATTI


Kandıra-İzmit yolunun köprülerini inşa ediyoruz. Kalan kısmını önümüzdeki yıl tamamlayacağız. Yüksek Hızlı Tren ile Kocaeli’ye İstanbul’dan Konya’ya kadar birbirine bağladık. Köseköy Lojistik Merkezi’nin birinci etabını tamamladık ve ikinci etap için çalışmaları başlattık. Üçüncü köprüden yapacağımız hızlı tren hattı için proje çalışmaları devam etti. Kemal sana bir resmi rakam açıklayayım. Sadece Kocaelili çiftçilerimize 338 milyon lira destek verdik. 

 

KOCAELİ TÜRKİYE DEMEK


CHP bizim dönemimizde enflasyonun tavan yaptığını söylüyor. Ben tek tek yılları söylemeyeceğim. CHP’nin devamı olan koalisyon hükümetleri döneminde enflasyon ortalaması yüzde 70 oranında. 1994 döneminde ise enflasyon yüzde 104 oranında. Bizim 16 yıllık dönemimizde enflasyonun ortalaması yüzde 9. Yüzde 70 nere, yüzde 9 nere. Kocaeli demek Türkiye demektir. Kocaeli’de sıkıntı varsa Türkiye’de sıkıntı var demektir. 

 

DARGINLIK KÜSLÜK OLMAZ


Öyle bir noktaya geldik ki ya bir hamle yapıp bir üst seviyeye çıkartacağız ya da patinaj yapıp geriye gideceğiz. İngiltere’nin önemli bir kuruluşu 2030 yılında dünya ekonomisinde ABD’nin 3’üncü sıraya gerileyeceğini, Türkiye’nin ise 5’inci sıraya yükseleceğini söylüyor. Bize darbelerle engel olmak isteyenlerin sokakları karıştı. Semirtip, silahlandırdıkları terör örgütleri onların başına bela olacaktır. Bizi bölemeyecek, ayıramayacaklar. Bizde ayrılık, dargınlık, küslük yok. 

 

DESTAN YAZIN 


Biz MHP ile ülkemizin geleceği için Cumhur ittifakı kurduk. Onlar ise Bahçeli’nin deyimi ile zillet ittifakı, benim deyimim ile illet ittifakı kurdu. 31 Mart’a onlara düşünmedikleri bir dersi vereceğiz. Proje ve hizmet anlayışının ülkeye çağ atlattığını milletime anlatacağız. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, adalette, enerjide neler yaptık bunları anlatmalıyız” dedi. Kocaeli’den 31 Mart gecesi hizmet ve gönül belediyeciliği için destan yazmasını isteyen Erdoğan, “Benim 40 yıldır sevdiğim Kocaeli budur” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6502 TL 5.6276 TL
Euro
EURO
6.3550 TL 6.3296 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA