Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 04.06.2020 SAAT 11:14:41
Advert
Advert
 

O öğrencilerden önemli etkinlik

Veremle Savaş Eğitimi Haftası kapsamında Kartepe Belediyesi Sarımeşe Ömer Seyfettin Bilgi Evi’nde farkındalık etkinliği düzenlendi.
O öğrencilerden önemli etkinlik
Advert

Verem Savaş Eğitimi Haftası sebebiyle bilgi evi öğrencileri verem hastalığı ile ilgili bilgiler öğrendiler. Verem (Tüberküloz) Savaş ile ilgili etkinlik yapan öğrenciler, verem hastalığının tanımı, bulaşma yolları, tedbirleri, hastalığın süreçleri ve tedavi yolları hakkında videolar izleyerek notlar çıkardılar. Sarımeşe Ömer Seyfettin Bilgievi Eğitmenleri “Maskenin takılmasıyla insanlar kendilerine mikrop bulaşacağını zannederler, aksine veremle mücadele eden insanların bünyeleri zayıf olduğundan en ufak bir mikroptan enfeksiyon kapmamak için kendilerini dışarıdan koruyabilmeleri adına maske takarlar. Bizde beyaz maske takıp kendimizi onların yerine koyup, yaşadıkları zorlukları anlamaya çalıştık” diyerek etkinliğin amacını anlattılar.

 

TEDAVİDE EN ÖNEMLİ NOKTA İSTİRAHATTIR


Etkinlikte, verem hastaları için tedavide en önemli noktanın istirahat olduğu ve özellikle çocuklarda doğru beslenme ve düzenli uykunun önemli olduğu vurgulandı. Temiz hava ve güneş ışığı tüberküloz mikrobunu öldürdüğü, havasız, oksijeni az yerlerde mikrop çabuk çoğaldığından, yaşadığımız yere ve kişisel temizliğimize dikkat etmemiz gerektiği çocuklara aktarıldı. Tüberküloz tedavisi özel antibiyotiklerle yapılıp en az altı ay sürerken, özel durumlarda tedavi süresi doktorun yönlendirmesiyle uzayabildiği kaydedildi. 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7530 TL 6.7261 TL
Euro
EURO
7.5688 TL 7.5386 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA