Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 15.11.2019 SAAT 14:10:01
Advert
 

Engelli öğrencilerden muhteşem etkinlik

Kroman Çelik İlkokulu Müdürü Zihni Aydın ve Gebze Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Fikret Tonyalı hazırladıkları proje ile Eğitim Uygulama Okulu’nun öğrencilerini Kroman Çelik İlkokulu öğrencileri ile buluşturdu.
Engelli öğrencilerden muhteşem etkinlik

Kroman Çelik İlkokulu Salonu’nda, Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile birlikte sunum yapıldı. Okuldan yapılan açıklamada, “Engelsizlerin bile zorlanabileceği bir sunumu bu engelli öğrencilere yaptırabilen öğretmenlerin istemeleri halinde yapamayacakları bir iş yoktur. Hepsinin emeğine sağlık. 15 -20 yıl önce ülkemizde bulunan engellilerin pek farkında değildik. Çünkü engelli bireyler aileleri tarafından saklanıyor, duyurulmak istenmiyordu. Engelli evlatları aileler kendilerine verilmiş ceza olarak görüyorlardı. Ancak devletimiz sosyal devlet görevini daha ön plana çıkardıktan sonra engelli vatandaşlarımıza çeşitli imkanlar sağlandı. Bunlardan biriside Gebzemize bir Eğitim Uygulama Okulu açıldı. Bu okula ne kadar ihtiyaç olduğunu anlamak için okula gelmek isteyip yer bulamayan öğrencilerin sayısına bakmak lazım. Bu okul Gebze bölgesi için çok önemli bir okul, diğer ilçelerimize de böyle okulların açılması gereklidir. Biz bu okulun öğretmen ve öğrencilerinin bir programına tanık olduk” ifadelerine yer verildi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7761 TL 5.7530 TL
Euro
EURO
6.3540 TL 6.3286 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA