Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 11.07.2020 SAAT 21:16:48
Advert
Advert Advert
 

Protokol üyeleri yükümlülerle okulda boya yaptı

İzmit'teki Farabi İlkokulu'nda bakım işleri kapsamında Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, yükümlülerle boya yaptı, okul bahçesine fidan dikti.
Protokol üyeleri yükümlülerle okulda boya yaptı
Advert

Kocaeli Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne bağlı yükümlüler, kentte İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen 11 okulda temizlik, bakım, boya, badana ve ağaçlandırma çalışması gerçekleştirecek.

Bu kapsamda Farabi İlkokulu'nda düzenlenen programda konuşan Korkmaz, denetimli serbestlik uygulamasının kişilere dışarıda bazı yükümlülükler yükleyerek topluma yeniden kazandırma amacı güttüğünü belirterek, zaman zaman yükümlülerin kamuya yararlı alanlarda çalışma hizmeti de gördüğünü söyledi.

Büyükşehir Belediyesiyle yakın zamanda yaptıkları protokolle ağaçlandırma çalışmalarında yükümlülerin görev almaya başladığını ifade eden Korkmaz, denetimli serbestlik hizmetleri kapsamında okullarda boya ve temizlik işleri yapılacağını kaydetti.

 

 

Korkmaz, "Kocaeli'de 9 bin takip edilen denetimli serbestlik yükümlümüz var. Bunlardan 300 kişi doğrudan kamuya yararlı işte çalıştırma yükümlüsü. Okullarımızın yarıyıl tatiline girmesiyle beraber 18 Ocak-4 Şubat arasında Kocaeli'de 11 okulda boya, badana, tamirat, tadilat, temizlik ve varsa ağaçlandırma ile oyun parkı yapım işlerini yükümlülerimiz aracılığıyla yapacağız. Milli Eğitim Müdürlüğümüz bize bu projede ortaklık yapıyor. Güzel bir proje, okullarımız öğrencilerimize 15 gün sonra tertemiz bir şekilde teslim edilecek." şeklinde konuştu.

 

"Çocuklar geleceğimizin teminatı"

Çelik de yapılan protokol kapsamında yükümlülerin pilot okullarda boya ve temizlik çalışmasına başladığını anlatarak, emeği geçenlere teşekkür etti.

Çocukların geleceklerinin teminatı olduğunu aktaran Çelik, çocuklar için ne yapsalar az olduğunu bildirdi.

Çelik, okulları ikinci döneme hazır hale getirmek için çalıştıklarını belirterek, öğrencilerin yeni döneme boyanmış, tadilatı yapılmış okullarda başlayacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından Korkmaz ve Çelik, aynı okulda boya yaptı ve okul bahçesine fidan dikti.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA