Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.08.2019 SAAT 06:19:14
Advert
Advert
 

Dayısı olmayan ama fikri olanın yeri

İzmit Belediyesi Genç Girişimciler Merkezi, kendisine iş kuracak dayısı olmayan, ama fikri ve az sermayesi olanların başvuracağı bir yer. Gençlere danışmanlık, ofis, bilgisayar, sekreterya ve muhasebe desteği veren merkezde 3 yılda önemli yatırımlar yapıldı
Dayısı olmayan ama fikri olanın yeri

Genç Girişimciler merkezi’nin sorumlusu Enis Göçer, bu merkeze gençlerin nasıl başvurabileceğini, ne tür destekler verdiklerini anlattı. Aslında gençlere sadece hayallerini gerçekleştirmek için aracı olan bu kurum, varsa hayaliniz gelin biz size hayalinize giden yoldaki engelleri kaldıralım diyor. Ücretsiz danışmanlık desteği, ofis ve sekreterya ihtiyacı, toplantı odası, muhasebe desteği veriliyor. 

 

ÖNCE FİKRİNİZ OLACAK


Gençlerin merkeze nasıl başvuracağını anlatan Enis Göçer, “Fikri olan arkadaşlarımız web sitesi üzerinde bir form doldurup başvurularını yapıyor. biz kendilerine randevu veriyoruz. Randevuda iş fikrini anlatmasını istiyoruz. Yapılan mülakatı geçen ve gerçekten destek verecek bir fikri olan arkadaşımıza eğer ofis ihtiyacı varsa merkezdeki ofisten bir yıl yararlanmasını sağlıyoruz. Aynı zamanda sekreterya hizmeti de veriyoruz. Toplantı odalarını, bilgisayarları kullanıyorlar. Aynı zamanda biz onlara ortaya koydukları fikre göre danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. 

 

 

SONUÇ ÇOK GÜZEL


Buradaki bir yıllık desteğin 6 ayı eğitim ve olgunlaşma, 6 ayı da kuluçka dönemi olarak geçiyor. Buradan destek alan arkadaşlarımızın sayısı çok yüksek. Bazıları sadece bir cafe açmak istiyor ama yöntem ve nasıl destek alacağını bilmediği için bize başvuruyor ve biz ona danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bazıları iş geliştiriyor. İşte o iş geliştirenlerin sayısı 29. 3 yıllık serüvenimizde e-ticaret yapan, İnsan Kaynakları işi yapan, web yazılımı tasarlayan, Reklam ve Danışmanlık firması kuran, yazılım Firmaları kuran ve fabrika kuran arkadaşlarımız var. 

 

KAPIMIZ AÇIK


Biz aynı zamanda iş takiplerini de yapıyoruz. Şu ana kadar merkezimize sadece Kocaeli’den değil, Elazığ, Bursa, Kırıkkale, Edirne gibi illerden gelen gençlerde başvurdu. Bu merkez her hangi bir yerde dayısı olmayan, az sermayesi olan ama gerçekten üretmek ve iş kurmak isteyenlerin kapısı. Fikri olan arkadaşlarımızın gelmesini bekliyoruz. Üniversitede Girişimcilik kulüpleri ile çalışıyoruz. Gençlere ve meslek liselerinde konferanslar veriyoruz. Biz fikri olan herkese açığız” dedi.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7285 TL 5.7056 TL
Euro
EURO
6.3568 TL 6.3314 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA