Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 16.02.2019 SAAT 17:25:37
Advert
 
Advert Advert

Dayısı olmayan ama fikri olanın yeri

İzmit Belediyesi Genç Girişimciler Merkezi, kendisine iş kuracak dayısı olmayan, ama fikri ve az sermayesi olanların başvuracağı bir yer. Gençlere danışmanlık, ofis, bilgisayar, sekreterya ve muhasebe desteği veren merkezde 3 yılda önemli yatırımlar yapıldı
Dayısı olmayan ama fikri olanın yeri

Genç Girişimciler merkezi’nin sorumlusu Enis Göçer, bu merkeze gençlerin nasıl başvurabileceğini, ne tür destekler verdiklerini anlattı. Aslında gençlere sadece hayallerini gerçekleştirmek için aracı olan bu kurum, varsa hayaliniz gelin biz size hayalinize giden yoldaki engelleri kaldıralım diyor. Ücretsiz danışmanlık desteği, ofis ve sekreterya ihtiyacı, toplantı odası, muhasebe desteği veriliyor. 

 

ÖNCE FİKRİNİZ OLACAK


Gençlerin merkeze nasıl başvuracağını anlatan Enis Göçer, “Fikri olan arkadaşlarımız web sitesi üzerinde bir form doldurup başvurularını yapıyor. biz kendilerine randevu veriyoruz. Randevuda iş fikrini anlatmasını istiyoruz. Yapılan mülakatı geçen ve gerçekten destek verecek bir fikri olan arkadaşımıza eğer ofis ihtiyacı varsa merkezdeki ofisten bir yıl yararlanmasını sağlıyoruz. Aynı zamanda sekreterya hizmeti de veriyoruz. Toplantı odalarını, bilgisayarları kullanıyorlar. Aynı zamanda biz onlara ortaya koydukları fikre göre danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. 

 

 

SONUÇ ÇOK GÜZEL


Buradaki bir yıllık desteğin 6 ayı eğitim ve olgunlaşma, 6 ayı da kuluçka dönemi olarak geçiyor. Buradan destek alan arkadaşlarımızın sayısı çok yüksek. Bazıları sadece bir cafe açmak istiyor ama yöntem ve nasıl destek alacağını bilmediği için bize başvuruyor ve biz ona danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bazıları iş geliştiriyor. İşte o iş geliştirenlerin sayısı 29. 3 yıllık serüvenimizde e-ticaret yapan, İnsan Kaynakları işi yapan, web yazılımı tasarlayan, Reklam ve Danışmanlık firması kuran, yazılım Firmaları kuran ve fabrika kuran arkadaşlarımız var. 

 

KAPIMIZ AÇIK


Biz aynı zamanda iş takiplerini de yapıyoruz. Şu ana kadar merkezimize sadece Kocaeli’den değil, Elazığ, Bursa, Kırıkkale, Edirne gibi illerden gelen gençlerde başvurdu. Bu merkez her hangi bir yerde dayısı olmayan, az sermayesi olan ama gerçekten üretmek ve iş kurmak isteyenlerin kapısı. Fikri olan arkadaşlarımızın gelmesini bekliyoruz. Üniversitede Girişimcilik kulüpleri ile çalışıyoruz. Gençlere ve meslek liselerinde konferanslar veriyoruz. Biz fikri olan herkese açığız” dedi.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA