Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 18.08.2019 SAAT 12:36:46
Advert
Advert
 

Öldürülüşünün 26’ıncı yıldönümü

Uğur Mumcu 24 Ocak 1993’te öldürülüşünün 26’ıncı yıldönümünde Perşembe günü İzmit Uğur Mumcu Parkı’nda anılacak
Öldürülüşünün 26’ıncı yıldönümü

Uğradığı saldırı sonrası 24 Ocak 1993’te hayatını kaybeden araştırmacı-gazeteci Uğur Mumcu ölümünün 26’ıncı ölüm yıldönümünde Perşembe günü İzmit Uğur Mumcu Parkı’nda anılacak.  Perşembe günü gerçekleştirilecek olan etkinliğin saat 14:00’da başlayacağını söyleyen Kocaeli Baro Başkanı Bahar Candemir etkinliğe tüm halkı ve sivil toplum kuruluşlarını davet etti. 

 


BİLEŞENLER KATILDI 


Uğur Mumcu’yu anma etkinliği öncesi gerçekleştirilen açıklamaya Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ni temsilen Süriye Çatak Tek, Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Candemir, Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği Başkanı Didem Oral Turhan, Türkiye Makine Mühendisleri Odaları Birliği İKK Sekreteri ve Kocaeli Makine Mühendisleri Odası Başkanı Murat Kürekçi, Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Emine Çalık katıldı.

 


HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNÜ SAVUNDU


Gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak söz alan Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, “24 Ocak 1993 tarihinde evinin kapısına koyulan bomba ile katledildi.  Suikastin failleri hala yakalanamadı. Uğur Mumcu Atatürkçü, anti-emperyalist bir gazeteci olarak hukukun üstünlüğü savundu. Cumhuriyet ve demokrasi değerlerini en üstte tutmak için bir savaş verdi ve bu uğurda hayatını kaybetti.  24 Ocak’ta hep birlikte saat 14’te anma törenleri düzenlenecek. Hepinizi oraya bekliyoruz” dedi.

 


ÖZGÜR BASINI SAVUNAN HERKESİ BEKLİYORUZ


Bahar Gültekin Candemir’in ardından söz alan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Süriye Çatak Tek, “24 Ocak Uğur Mumcu’yu anma törenlerinin, Uğur Mumcu’yu anmak isteyen herkesin bizimle olmasını istedik. STK’lar, Dernekler, Odalar, halkımız ile bu anmayı yapmak istiyoruz. Bizim çağrımız bu ülkede basının özgür olmasını isteyen herkese” ifadelerini kullandı. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5581 TL 5.5359 TL
Euro
EURO
6.1617 TL 6.1371 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA