Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 11.07.2020 SAAT 19:48:10
Advert
Advert Advert
 

İyilik sadece gıda kolisi taşımak değil

Darıca'daki 1. Genç İyilik Bölge Kadınlar Buluşması'na katılan AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu yardım bölgelerine bilgi birikimlerini farklı düşüncelerde aktarabilecek insanlara da ihtiyaç olduğunu vurguladı
İyilik sadece gıda kolisi taşımak değil
Advert

Büyükşehir Belediyesi Darıca Diriliş Hüma Hatun Kadın Kampı, 1. Genç İyilik Bölge Kadınlar Buluşması'na ev sahipliği yaptı. AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan ve Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz de kadınları bu önemli buluşmada yalnız bırakmadı. Mehmet Güllüoğlu konuşmada, iyilik yapan insanın güzelleştiğini belirterek, dünyada gençlerin modern hayatta 2020-2030'lu yıllarda varlıkla imtihan olacağını söyledi.  

 

YALNIZLAŞIYORUZ


Mehmet Güllüoğlu, "Sizin daha nitelikli, daha donanımlı olmanız gerekiyor ki sadece Türkiye'de değil, dünyaya daha fazla iyilik verebilelim çünkü oraya gittiğiniz zaman gıda kolisi taşımak için değil, bilgi birikiminizi farklı düşüncelerde aktarabilecek insanlara ihtiyaç var" dedi. Varlıkla imtihanın farklı mesuliyetleri bulunduğunu anlatan Güllüoğlu, modern hayatın insanları yalnızlaştırdığını kaydetti.  

 

 


İNSANLIK ÖNEMLİ


Güllüoğlu, dünyanın bir tarafının varlıkla diğer tarafının da açlıkla uğraştığını dile getirerek, "Birinizin dışarıdakinden farkı var o da artık iyiliği bilen biri. Yerde bir çöp varsa sizin karakterinizin farkı, onu alır çöpe atarsınız. Bunu modern veya çevreci tanımlarla ifade etmemize gerek yok, asli işimiz olarak bunu yapmamız lazım. Değişen değerler dünyası var siz kendinizi nereye konumlandıracaksınız. Sonra da dışarıdaki ihtiyaç sahipleri var. Bizim değerlerimizi yeniden ele alıp ortaya koymamız gerekiyor" diye konuştu.


İYİ ŞEYLER BÜYÜMELİ


Bugün insanların ceplerindeki 20 liranın 10 lirasını yardım olarak verebiliyorsa ileride de kazançları artınca da aynı harekette bulunulabileceğini anlatan Güllüoğlu, organize iyilikler, organize olabilmek, beraber çalışabilmek gerektiğini, ortak çalışma kültürünü geliştirebilmenin çok önemli olduğunu ifade etti. Güllüoğlu, iyi şeyleri büyütmeleri gerektiğini aktararak, şöyle devam etti:


DONANIMLI OLUN


"Gerek Yeryüzü Doktorları'nda, gerek Türk Kızılay'da gerekse AFAD'da genç kardeşlerimizin benden en çok istediği şeylerden birisi, 'Ağabey biz de Afrika'ya, Yemen'e gidelim.' Soruyorum ben de 'Arapça biliyor musunuz? İngilizce biliyor musunuz?' Sizin daha nitelikli, daha donanımlı olmanız gerekiyor ki sadece Türkiye'de değil, dünyaya daha fazla iyilik verebilelim çünkü oraya gittiğiniz zaman gıda kolisi taşımak için değil, bilgi birikiminizi farklı düşüncelerde aktarabilecek insanlara ihtiyaç var ancak öyle Türkiye bu bilgi birikimi ve iyiliğini daha iyi aktarabilir. Bunun için lisan önemli şeylerden bir tanesi. Akademik olarak gelişin. Hangi bölümü okuyor olursanız olun, onun iyi işte kullanılabilmesi için ne düşünüyorsunuz? Hangi bölümü okuyorsanız onun hayra kullanılabilecek bir yönü vardır. Bu da bilginizin zekatı olacaktır."

 


İYİLİK OKULU VAR


Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz de gençlerin toplumun geleceği olduğunu dile getirerek, son yıllardaki en önemli projelerinden birinin İyilik Okulu olduğunu kaydetti. Geçen sene İyilik Okulu vasıtasıyla 100 bin öğrenciye ulaştıklarını söyleyen Cengiz, oradan aldıkları geri dönüşlerin kendilerini umutlandırdığını bildirdi. Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan da iyiliği yaymaları gerektiğini ifade ederek, iyiliğin herkese huzur veren bir yapısı bulunduğunu aktardı. 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA