Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 05.07.2020 SAAT 19:38:28
Advert
Advert Advert
 

KOÜ’yü Fransa’da temsil etti

Kocaeli Üniversitesi Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ceyhun Konak, Fransa’da düzenlenen 28. Uluslararası Valloire Buz Heykel Sempozyumu’na katıldı. Avustralya, Danimarka, Filipinler, Fransa, Hollanda, Litvanya, Meksika, Rusya, Tayvan ve Ukrayna’dan heykeltraşların yer aldığı organizasyonda Konak, Türkiye’yi ve KOÜ’yü başarıyla temsil etti.
KOÜ’yü Fransa’da temsil etti
Advert

Uluslararası bir jüri tarafından projelerin değerlendirilip kabul edildiği organizasyona Konak,  “Pawn’s Dream” isimli eseriyle davet edildi. 
Gerçekleştirdiği çalışmayla sempozyum alanını gezen her yaştan Fransız sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı. Uluslararası farkındalığın önemini vurgulayan Konak, önümüzdeki dönemde Heykel Bölümü öğrencilerinin yurtdışı sempozyumlarda boy göstermeleri için çalışacağını söyledi. Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün bu konuda her zaman destekleri olduğunu ifade etti.


Bir sonraki projesi için 22 Ocak’ta Amerika’nın Colorado eyaletine giden sanatçı, burada düzenlenen Breckenridge Snow Sculpture Championship’e katıldı. Heykel alanında Dünya çapında birçok etkinlikte yer alan Konak, bugüne kadar 3 kıta ve 12 farklı ülkede eserler gerçekleştirdi. Ayrıca bu alanda 3 ödülü bulunuyor.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA