Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.08.2019 SAAT 06:17:35
Advert
Advert
 

Feyzioğlu Kocaeli Barosunu ziyaret etti

Kocaeli Barosuna gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, hukuk sisteminin değişmesi gerektiğini belirterek, “Bugün kendi evime gelmiş gibiyim. Kocaeli barosu TBB’yi destekleyen, faaliyetlerine katkıda bulunan barolardan biridir” dedi.
Feyzioğlu Kocaeli Barosunu ziyaret etti

Arif BULUT  -Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu bir dizi programa katılım göstermek için ilimize geldi. Feyzioğlu’nun ilimizdeki ilk durağı Kocaeli Barosu oldu. Feyzioğlu’nun baro binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Eski Baro Başkanlarından Mehmet Tamer Solakoğlu,  Cumhur Arıkan, Baro yönetimi, avukatlar ve çok sayıda gazeteci yer aldı. 


ZORUNDAYIZ 


Baro’daki basın açıklamasında konuşan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, “Bugün kendi evime gelmiş gibiyim. Kocaeli barosu TBB’yi destekleyen, faaliyetlerine katkıda bulunan barolardan biridir.  Bugün genç meslektaşlarımıza belgelerini takdim edeceğiz. Devlet yeterlilik sınavlarının vatandaşın kaliteli hukuk hizmeti alması adına getirmek zorundayız. Adalet bakanlığı ve YÖK ile görüşmeler yapılıyor. Önümüzdeki günlerde bu konudaki gelişmeleri paylaşacağız” dedi. 

 

 


SEFERBERLİK İLAN ETTİK 


Gerçekleştirdikleri eğitim faaliyetlerine dair açıklamalarda bulunan Feyzioğlu, “Bu seneyi eğitim seferberliği olarak ilan ettik. 2 bin 500 meslektaşımız her hafta sonu TBB Genel Merkezi’nde eğitime alınıyor. Hafta içi atölye çalışmalarıyla 30’ar genç meslektaşımız meslek ustaları tarafından bir konuda tam anlamıyla yetiştirilmektedir. O atölye çalışmasını bitiren o konunun uzmanı haline gelmektedir. Stajyer meslektaşlarımıza da 1 hafta staj eğitimi ve çeşitli kültür etkinliklere katılımları sağlanmaktadır.


GÜVEN EKSİKLİĞİ VAR 


Feyzioğlu konuşmasının devamında, “Bir avuç büronun avukatlık gelirinin yüzde 92’sini paylaşmasına ve yüzde 8’inin diğer Türk avukatlarına bırakılmasına hayır diyoruz. Türkiye’de Barolar Birliği hiçbir zaman susmadı. Bugün yaşanan ekonomik sıkıntıların hepsini aşacağız. Umutsuz durumlar yoktur umutsuz insanlar vardır. Türkiye’nin bugün yaşadığı ekonomik sıkıntısının arkasında Türkiye’nin hukuk sistemine yatırımcıların duyduğu güven eksikliği vardır. 


KİMSE UNUTMASIN


“Türkiye’nin güvenilir hukuk sistemine geçmesi gelmiştir” diyen Feyzioğlu “FETÖ’nün yargı üzerinden işgal operasyonuyla karşı karşıya kaldığımızı kimse unutmasın ve inkar etmesin. TBB Başkanının ağzında nereye gidersek gidelim dünün FETÖ yargıçlarını metheden tek cümle duyamazsınız. Bizim için siyasi partiler ayrıdır, Türkiye Cumhuriyeti devleti ayrıdır” ifadelerini kullandı. 

 

 


İLERİ SÜRÜLEMEZ


Seçim güvenliği konusunda açıklamalarda bulunan Feyzioğlu, “Şu anda sahte seçmen furyası dönüyor. Sosyal medyada şu dairede bin 100 seçmen, şurada ölü seçmen diye bir şey var. Bu iddialara amcanın oğlunun yakın arkadaşı dayısının kuzenine söylemiş gevşekliğinde ileri sürülemez. Elinde somut delil olmaksızın konuşmak doğru değil. Bundan İçişleri Bakanlığı sorumludur. YSK seçmen olmayanları seçip listelerden çıkarmakla yükümlüdür.


VARLIK SEBEBİ


Sözlerine devam eden Feyzioğlu “ Ciddi bir uyarı yapmak istiyorum: Bu gayri ciddi bir konu değildir. Sandığı somut delil yokken güvensiz ilan etmek Türkiye üzerinde oynandığından şüphe duymadığımız oyunların bir parçasıdır. Yoksa küresel güçler gizli, yada açık müdahale etme yetkisini kendinde görme çabası içerisinde olurlar. Ortadoğu böyle karışmıştır.Sandık güvenliğini sağlamak YSK’nın namus borcudur. Bunu sağlamak siyasi partilerin varlık sebebidir” dedi. 

 

 


TEK TEK TESPİT ETSİNLER


Feyzioğlu sözlerinin sonunda “ Siyasi partiler ilçe binalarında dedikodu yapacağına, alsınlar ellerine listeleri çıksınlar sahaya tek tek tespit etsinler. Tutanaklarını tutarak ilçe seçim kurullarına delilleriyle gitsinler. Sandık güvenliği giderse demokrasi de çatırdar. 70 bin civarında şüphelinin seçmen olma durumu askıya alınmış durumda” diye konuştu. 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7285 TL 5.7056 TL
Euro
EURO
6.3568 TL 6.3314 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA