Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 05.07.2020 SAAT 20:01:12
Advert
Advert Advert
 

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan ziyaret

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun uyarılarının bugün de geçerli olduğunu belirtti.
TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan ziyaret
Advert

TBB'den yapılan açıklamaya göre, Feyzioğlu, temaslarda bulunmak için geldiği Kocaeli'nin İzmit ilçesinde Uğur Mumcu anıtını ziyaret etti, kırmızı karanfil bıraktı.

Feyzioğlu, burada yaptığı açıklamada, 1990'lı yıllarda Mumcu ve bu toplumun, Türk milletinin pusulası olan aydınların birer birer ve sistematik bir şekilde katledildiğini belirtti. 

Milletin pusulasız bırakılmasının 2000'lerde emperyal işgalin Türkiye'de hayata geçirilmesinin altyapısını oluşturduğunun vurgulayan Feyzioğlu, "FETÖ'yü deşifre eden, FETÖ'yü topluma tanıtan, uyaran aydınlar öldürüldüğü için yerlerine gökten zembille indirilmiş, üstlerine televizyon kanalı kurdurulmuş aydınımsılar onların bıraktığı boşlukta istedikleri gibi at oynatmışlar. Türk Silahlı Kuvvetleri tam PKK'ya diz çöktürürken başa gelen bu felaketler Türkiye'yi başka acılara sürükledi." ifadelerini kullandı. 

 

 

Bugün artık geçmişi daha iyi tahlil edip birbirine düşmeden, kavga etmeden dıştan gelen senaryolara karşı birlikte vatanı savunma zamanı olduğunu kaydeden Feyzioğlu, şöyle devam etti:

"Uğur Mumcu’nun uyarıları bugün de geçerli. O gün sırayla katledilen aydınlarımızın uyarıları bugün de geçerli. Gerçeği görmek ve gereğini yapmak bizim yükümlülüğümüz. Türkiye başaracak. Buna hiçbir şüphem yok. Başaracağız ve tüm zincirlerimizi kıracağız. Uğur Mumcu'ya ve aydınlanmanın tüm şehitlerine bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum." 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA