Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 09.07.2020 SAAT 10:53:06
Advert
Advert Advert
 

Onlar için 15 bölgeye yemek bırakılıyor

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri, Umuttepe Yerleşkesi olmak üzere tüm yerleşkelerinde çok sayıda sevimli dostları misafir ediyor
Onlar için 15 bölgeye yemek bırakılıyor
Advert

Kocaeli Üniversitesi Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü Başkanı Metehan Evsen, kulüp olarak yürütülen çalışmalar ile ilgili ve soğuk havalarda sevimli dostlarımıza nasıl yardım edebileceğimiz konusunda açıklamalarda bulundu. Ev veya yurt fark etmeksizin kapıların önüne bir kap su, yemek artığı, mama koyarak en azından sokaklarda kaldıkları zamanlarda karınlarını doyurmaya yardımcı olunabileceğini belirten Evsen, “Bunun yanı sıra Hayvanlar sokaklarda soğuk betonlarda yatıyorlar. Yatacakları yerlerin altına karton, minder veya bez gibi eşyalar koyarak daha rahat yatmaları sağlanabilir” dedi.

 

SEVGİYİ SEZEBİLİYOR


Hayvanların sevgiyi sezebileceğini kaydeden Evsen, “Hayvanların altıncı hisleri kuvvetlidir. Eğer bizler onlara sevgi ile yaklaşırsak onlar kendilerinin sevileceğini anlayıp bize sevgi ile karşılık vereceklerdir. Örneğin; hayvan kuyruk sallıyor ise bu beni sevin anlamına geliyordur fakat kuyruk sallamıyor ise sizden korktuğunu belli ediyor ve bana yaklaşmayın demek istiyordur” ifadelerini kullandı. KOÜ Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü olarak hayvan besleme ve sahiplendirme çalışmalarından da bahseden Metehan Evsen, sözlerini şöyle sonlandırdı:

 


KONTROL EDİLİYOR


“Hafta içi 5 gün kampüs içinde 11 kampüs dışında 4 farklı bölgemiz olmak üzere toplam 15 farklı bölgeye yemek bırakıyoruz. Bu yemekleri okulumuz yemekhanesinden topluyoruz. Beslenmeleri dışında sevimli dostlarımızı sahiplendirme çalışmaları da gerçekleştiriyoruz. Sahiplendirme konusunda bazı kurallarımız var. Örneğin, önce bireylerle görüşme gerçekleştiriyoruz. Nasıl bakacaklarına yönelik bilgiler alıyor, onlara şartlarımızı sunuyoruz. Şartlarımızı kabul ettikleri takdirde hayvanlarımızı kendilerine teslim ediyoruz. Tabi bununla da bitmiyor, her ay hayvanların durumunu kontrol ediyor, şartların yerine getirilmediğini, hayvanların uygun şartlarda bakılmadığı veya kötü muamele gördüklerini anladığımız takdirde dostlarımızı geri alıyoruz.”

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8750 TL 6.8475 TL
Euro
EURO
7.7563 TL 7.7254 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA