Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 16.02.2019 SAAT 17:21:24
Advert
 
Advert Advert

Kocaeli denizciliği için önemli adım

Valilik, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi ve Millî Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan “Eğitim- Sektör İşbirliği” protokolü ile denizcilik ve gemi yapımı bölümleri olan okullar desteklenecek
Kocaeli denizciliği için önemli adım

Kocaeli Valiliği, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi ve Millî Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan “Eğitim- Sektör İşbirliği” protokolü; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Av. Vedat Doğusel ve yönetim kurulu üyeleri tarafından Valilik makamında gerçekleştirildi.

 
PROTOKOLÜN AMACI 


Bu protokol ile; ilimizde denizcilik ve gemi yapımı alanı bulunan okulları, eğitsel, sosyal ve ekonomi açıdan güçlendirmek; işletmelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak yetiştirmek; okullarda öğrenim gören öğrencilerin mesleki eğitim/staj konularında karşılaşılan zorlukları çözmek amaçlanmakta. 

 

 

İKİ OKUL VAR


Yapılan protokol neticesinde Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Körfez Hereke Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki öğrenci ve öğretmenleri, alanları ile ilgili yeni teknik yöntemlerle tanıştırılacak, bilgi ve teknoloji paylaşımı yapılacak ve öğrencilerin mesleki eğitim/staj yapacakları yerler konusunda işbirliği yapılarak ve imkanlar dahilinde okulların çeşitli ihtiyaçları karşılanacak. Belirtilen okullardaki başarılı ve ihtiyacı olan öğrencilere Deniz Ticaret Odası tarafından burs verilecektir. Burs verilicek öğrenci seçiminde şehit çocuğu, gazi çocuğu, öksüz veya yetim olup, maddi desteğe ihtiyaç duyanlar öncelikli olacak. 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA