Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 06:38:23
Advert
Advert
 

Çelik basın toplantısı gerçekleştirdi

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik,” Adama demezler mi 16 yıldır sen Ankara da ne iş yaptın? Anayasal ve idari güvenceleri oluşturmadın mı? Yoksa ihale peşinde mi koştun? Sen bilmiyor musun
Çelik basın toplantısı gerçekleştirdi
Advert

Boran KAYALAR  -Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Nurettin Çelik haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştirdi. Çelik, İl binasına gerçekleştirilen toplantıda kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.Diyor ki bir iktidar vekili, 'Kazanamazsak tüccarlar kaybedecek, başörtülüler caddelerde yürüyemeyecek, esnaflar huzurlu olmayacak, silahlı çeteler yine şehirde peydahlanacak, esnaf yine ikinci vergiye tabi olacak.'  Bu ne tedirginlik, ne telaş? Adama demezler mi 16 yıldır sen Ankara da ne iş yaptın? Anayasal ve idari güvenceleri oluşturmadın mı? Yoksa ihale peşinde mi koştun? Sen bilmiyor musun milletvekilliği yan gelip yatma yeri değildir. İşini düzgün yapsaydın da milleti şimdi tehdit etmeseydin" şeklinde konuştu.


BİZİM ALNIMIZ AK


Nurettin Çelik, pazar günü Ankara'da gerçekleştirilecek olan aday tanıtım toplantısı hakkında bilgi vererek, "Her kesimden insana hitap eden adaylarımız, herkesin kapısını çalabilmekte ve oyunu isteyebilmektedir. Çünkü bizim kadrolarımızın alnı ak, yüzü paktır. Bizim kadrolarımız hiçbir zaman; rüşvet, yolsuzluk, adam kayırma gibi ahlaki zafiyetlerle töhmet altında kalmamıştır. Kullandıkları dil ve sergiledikleri tutumla daima örnek teşkil etmişlerdir" dedi.


DEĞİŞİME İHTİYAÇ VAR


İktidarın seçimi kaybetme korkusu yaşadığını vurgulayan Çelik, "Bu seçimi kaybedeceklerini görüyorlar. Evet, tüccarlar zaten kaybediyor. Her gün iflas dalgasına katılan konkordato ilan eden şirket sayısı hızla çoğalıyor. Yeni işsiz sayısı 1 milyonu bulmak üzere. AK Parti iktidarında vergi rekoru kırıldı. Parayı Lidyalılar, Verginin vergisini Ak Partililer buldu. Direkt veya dolaylı vergilerle yasalaşmış ve çeşitlendirilmiş hepimizi boğan bir sistem. Yani korkuttuğunuz şey bile sizin eseriniz. Bu bir yerel seçim, yerel meseleler ile alakalı.. Yerel yönetici seçimi yapacağız; iktidar değişikliği değil. Bakınız 1989'da ANAP yerel seçimleri kaybetti, sonucunda kıyamet kopmadı. AK Parti korku ile seçmenini elinde tutmak istiyor; fakat korkunun ecele faydası yok. Türkiye, yerel yönetimlerde bir değişime tazelenmeye ihtiyaç duyuyor. Bunu kimse görmezden gelemez" ifadelerini kullandı.


GERİYE DOĞRU GİDİYORUZ


Konuşmasına devam eden Çelik," Kocaeli’mizde de var olan siyasal ekonomik ve sosyal enerji, sağlıklı ve yerinde bir kullanım olmadığından; zaman, emek, insan ve en önemlisi umudun kaybına neden olmaktadır. Mutlu bir azınlığın amacına hizmet etmektedir. AKParti'nin ihtiyacı olan şey bizdedir. Bizde olup onlarda olmayan şey dürüstlüktür. Bizde olmayıp AKParti'de olan şey ise oydur. Biz kendi tarlamızı sürüyoruz. Vatandaşın sadece seçim günü değil, 365 gün boyunca kazanacağı bir dönem istiyoruz. Her geçen gün geriye doğru gidiyoruz. Bu açıdan seçimler bir fırsattır" dedi.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA