Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 11.07.2020 SAAT 21:33:33
Advert
Advert Advert
 

Şantiye şefi gibi denetleyeceğim

AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, üyesi olduğu Mimarlar Odası’na yaptığı ziyarette, belediye başkanı seçilmesi halinde kentte yapılacak tüm çalışmalarda bir şantiye şefi gibi denetim yapacağını söyledi
Şantiye şefi gibi denetleyeceğim
Advert

Süriye ÇATAK TEK   -AK Parti tarafından İzmit Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Sibel Gönül, mahalle, ev ve esnaf ziyaretlerinin yanı sıra meslek odaları ve sendikaları da ziyaret etmeye başladı. Önceki gün Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi ve Lastik-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’ni ziyaret eden Gönül, burada kent ile ilgili fikirleri kurum yöneticileri ve üyeleri ile paylaştı. Meslek örgütü olan Mimarlar Odası’nda ise Gönül, kentte yapılacak proje ve hizmetlerde bir şantiye şefi gibi denetim yapacağının altını çizdi. 


FİKRİMİZİ SORUN 


İlk olarak Mimarlar Odası’nı ziyaret eden Gönül’e İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı ile Belediye Meclis üyeleri Aykut Bozkurt ve Güzin Taştekin ve ilçe yöneticisi Yusuf Çetin eşlik etti. Ziyarette konuşan Mimarlar Odası Başkanı Füsun Yılmaz Deniz, kent için katkı vermeye hazır olduklarını ve kentte yapılacak çalışmalarda mimar ve mühendislerin fikirlerinin alınmasının önemine değindi. Deniz, mimarların yaşadığı sorunların çözümü için de destek istedi. 

 


MİMARLAR ÖNEMLİ


İzmit’e yaptıkları çalışmaları anlatan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, mimarlık mesleğinin önemine değindi. Doğan, kentlere estetik ve güzel katılanların mimarlar olduğu ve yerel yönetimlerde çok büyük bir role sahip olduklarını kaydetti. Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi’nde yöneticilik ve genel sekreterlik görevi yaptığını söyleyen Gönül, geçtiğimiz yıllarda meslekte 30’uncu yıl plaketini de aldığını belirtti. Eşi ve oğlu da mimar olan Gönül, Büyükşehir Belediyesi ile ahenk içinde İzmit’e güzel hizmetler yapacaklarına inandıklarını kaydetti. 


FİKİR ALACAĞIZ


Fikir çatışmalarından doğrular ortaya çıkar. Şehre yapılacak işlerde tartışıp en doğrusunu bulacağız. Biz yaptık, oldu’ demeden halkın rızası ile projelerimizi yapacağız. Bu kentte özel kurumlar, kamu ve belediyenin yapacağı tüm hizmetlerde bir şantiye şefi gibi denetleme yapacağız. Kent için asla yanlış bir iş yapılmasına izim vermeyeceğiz” dedi. 


İŞÇİLER TEMSİL EDİLMELİ 


Mimarlar Odası ziyaretinin ardından Kocaeli’nin en güçlü sendikalarından biri olan Lastik-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’ni ziyaret eden Gönül, burada Sendika Başkanı Yusuf Bayraktar, yöneticiler ve işçilerle sohbet etti. Silahlı saldırı sonucu öldürülen Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın fiziken olmasa da ruhen yanlarında olduklarını söyleyen Şube Başkanı Bayraktar, işçilerin TBMM’de temsil edilmesi gerektiğini belirtti. Ülkede yaşanan sıkıntılara en çok işçilerin göğüs gerdiğinin altını çizen Bayraktar, “Başarılı olacağınıza inanıyoruz. Biz iletişime her zaman açığız” dedi. 

 


BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ


31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin güzel ve seviyeli geçmesini dilediklerini söyleyen AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, “İzmit, Kocaeli’nin kalbi. Kimseyi kırmadan, işçimiz, sanayicimiz, emeklimiz, toplumun her kesiminden insanlarla birlikte istişareye dayanan yönetim modeli ile kenti yöneteceğiz. Sendikamızla temas ederek en güzelini bulma gayretinde olduk, olmaya da devam edeceğiz. Halka rağmen bir iş yapmayacağız. Siyasi tecrübem var, İzmit’in dinamikleri ile birlikte hizmet yapacağız. Tüm önerilere açık olacağız, 7 gün 24 saat çalışarak, sorunların anında çözülmesi içinde akıllı belediyecilik yapacağız. Somut projelerle gençlere istihdam sağlama gayretinde olacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA