Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 16.02.2019 SAAT 17:28:24
Advert
 
Advert Advert

Devlet Hastanesine plaka tanıma sistemi

Yapımı geçtiğimiz yıl tamamlanan Kocaeli Devlet Hastanesi’nin 310 araçlık otoparkı için önümüzde ki günlerde plaka tanıma sistemine geçilecek.
Devlet Hastanesine plaka tanıma sistemi

Arif BULUT  -Kocaeli Devlet Hastanesi’nin 400 metrekarelik alana sahip olan, 310 araçlık otoparkında plaka tanıma sistemine geçiliyor. Bu sistem kapsamında otoparka giriş yapan araçlar en fazla 4 saat kalmaları yönünde uyarılacak. Önümüzde ki günlerde hayata geçirilecek olan sistemle birlikte hastane otoparkının daha verimli kullanılarak, vatandaşların mağdur olmamaları amaçlanıyor. Yeni sisteme ilgili açıklamalarda bulunan Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır “Yurt dışına, il dışına gidip arabalarını hastane otoparkına bırakan insanlar var. Otopark konusunda yaşanan bu sıkıntının giderilmesi üzerine gelen talepleri değerlendirdik” şeklinde konuştu. 

 


İL DIŞINA GİDİP ARABA BIRAKANLAR VAR 


Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır, çok kısa sürede otoparkta yeni sisteme geçeceklerini belirterek, “Otoparka araç girişi olduğu zaman 4 saatten fazla kalınca sürücüler uyarılacak. Otoparkın 3’te 1’lik kısmı sağlık çalışanları için ayrılacak. Bu sağlık çalışanlarının hakkıdır.Diğer hastaların yada hasta yakınlarının araçlarını uzun süreli park ederek diğer vatandaşların park hakkını engellememesi için bu sisteme geçiyoruz. Çünkü yurt dışına, il dışına gidip arabalarını hastane otoparkına bırakan insanlar var. Otopark konusunda yaşanan bu sıkıntının giderilmesi üzerine gelen talepleri değerlendirdik” dedi. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA