Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 18.08.2019 SAAT 12:39:21
Advert
Advert
 

Tüpraş’ta zam talebi yüzde 50

Tüpraş’ta 30 Ocak’ta başlayacak olan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde zam talebi belli oldu. Petrol-İş sendikasının genel merkezinin öncülüğünde hazırlanan taslakta sosyal haklarla birlikte işçilerin ücretlerine yüzde 50 oranında zam istendi
Tüpraş’ta zam talebi yüzde 50

Süriye ÇATAK TEK  -Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarından biri olan Tüpraş’ta toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 30 Ocak Çarşamba günü saat 10.00’de Petrol-İş Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Toplu iş sözleşmesinin ilk oturumunda Petrol-İş Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, Tüpraş’ın üst düzey yöneticileri ve Tüpraş’ın yeni üye olduğu işveren Sendikası Kiplas’ın yöneticileri katılacak. 

 

4 BİN 200 İŞÇİYİ İLGİLENDİRİYOR


Bu dönem en çok merak edilen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden biri olan ve Tüpraş’ın 4 rafinerisinde çalışan işçileri ilgilendiren toplu iş sözleşmesi taslağı işverene sendika tarafından teslim edildi. Yapılan yer gün tespitinin ardından toplu sözleşme için ilk oturum 30 Ocak’ta yapılmasına karar verildi. İzmit Rafinerisinde çalışan 1828 işçi olmak üzere Batman, Kırıkkale ve Aliağa Rafinerilerinde çalışan toplam 4 bin 200 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi Petrol-İş Genel Merkezi’nin öncülüğünde hazırlandı. 

 

VERGİ DİLİMİ SABİTLENSİN 


Sendikanın genel merkezinde 4 rafineri de örgütlü olan şubelerin yöneticileri ve iş yeri temsilcilerinin katılımı ile hazırlanan toplu iş sözleşmesi taslağının ayrıntıları belli olmaya başladı. Hazırlanan toplu iş sözleşmesi taslağında işçilerin sosyal hakları dahil olmak üzere ücretlere yüzde 50 oranında zam istendi. Bu dönem sözleşmede yer alan en önemli madde ise vergi dilimlerinin sabitlenmesi. Sendika vergi diliminin yüzde 15’te sabitlenmesini talep etti. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5581 TL 5.5359 TL
Euro
EURO
6.1617 TL 6.1371 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA