Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 18.08.2019 SAAT 12:32:06
Advert
Advert
 

TÜMSİAD ve KİSA’dan örnek proje

TÜMSİAD Kocaeli Şubesi ve Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından ortaklaşa gerçekleştirilecek olan “ Üniversiteden Pazar Elçiliğine Projesi” tanıtım programı Maide Restoranda gerçekleştirildi.
TÜMSİAD ve KİSA’dan örnek proje

Arif BULUT  -Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Kocaeli Şubesi ve Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından ortaklaşa gerçekleştirilecek olan “ Üniversiteden Pazar Elçiliğine Projesi” tanıtım programı Maide Restoranda gerçekleştirildi. Proje kapsamında 30 farklı ülkeden 40 öğrenciye dış ticaret eğitimi verilecek.  Eğitim sonunda her öğrencinin kendi ülkesinde ticari elçi olması amaçlanıyor.  Aynı zamanda projeye katılan tüm öğrencilere istekleri doğrultusunda TÜMSİAD tarafından staj imkanı sağlanacak.

 

GENÇ KARDEŞLERİMİZİ ÖNEMSİYORUZ

Programın açılış konuşmasını yapan TÜMSİAD Kocaeli Şube Başkanı Abdulkadir Yılmaz “Biz TÜMSİAD Kocaeli ailesi olarak bilginin, eğitimin, kültürün ve sağlıklı bir iletişimin gücüne inanıyoruz; genç kardeşlerimizi her anlamda oldukça önemsiyoruz. Bu nedenle ülkemizde eğitim gören, bugün de 30 ülkeden aramızda bulunan uluslararası öğrenci kardeşlerimize yönelik gerçekleştirdiğimiz ve hız kesmeden sürdüreceğimiz çalışmaların önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu düşünceden hareketle ülkemizde okuyan öğrenci kardeşlerimize yönelik dış ticaret alanında eğitim görecekleri ve isteğe bağlı staj uygulamamız projesini hayata geçireceğiz” dedi.

 

 

ELÇİ OLUYORLAR

Sözlerine devam eden Yılmaz “Projemiz sonunda uluslararası öğrenci kardeşlerimizin ülkelerine döndüklerinde Türkiye’nin gönüllü elçileri ve ticaret ataşeleri olacağına inanıyoruz. Dünyadaki birliktelik ve beraberliğimizi artırmak istiyoruz. Bugün bir araya gelerek iş birliği oluşturma çalışmalarımızda bunun örneğidir. Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği ile ortaklaşa yürüteceğimiz proje kapsamında öğrenciler, hem kendilerini geliştiriyor hem de firmaların yeni pazarlarla iletişim kurmasına “elçi” oluyor. Projenin meyvelerini önümüzdeki yıllarda alacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

BÖLGENİN DİLİNİ BİLİYOR

Yılmaz sözlerinin sonunda “Özellikle KOBİ niteliğindeki işletmelerin dış ticaret yapabilme noktasındaki altyapı ile dil beceri eksikliklerinin giderilmesi, yeni pazarlarla iletişim kurma ve kültür farklılıklarını yönetme amacıyla "Üniversiteden Pazar Elçiliğine Projesi “ hayata geçirildi. Kocaeli' deki ihracatın artmasını ve özellikle KOBİ düzeyindeki firmaların ihracat seviyesinin ve çeşitliliğinin genişlemesini istemekteyiz. Bu anlamda misafir öğrenciler bizim için imkân oluşturuyor çünkü geldikleri bölgenin dilini biliyor, pazar ihtiyaçlarını ya biliyor ya da kolayca araştırabiliyor. Bu işe yatkın öğrencilerimizin potansiyellerinden faydalanmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

 

GÜVENECEKLERİ BİR LİMAN OLMAK İÇİN

Yılmaz’ın ardından konuşan Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Fatih Karaçoban ise “ Faaliyete geçtiğimiz günden bu güne çeşitli ülkelerden ilimize eğitim için gelen öğrencilerimizin güvenecekleri bir liman olmak için çaba gösteriyoruz. Burada eğitim gören tüm öğrenci arkadaşlarımızın burada sıkıntı çekmeden güzel bir şekilde ayrılmalarını ve ülkelerine döndüklerinde ülkemizden güzel düşüncelerle bahsetmelerini hedefliyoruz. Bu güzel programı hazırlayan ve öğrenci arkadaşlarımıza destek veren TÜMSİAD başkanına ve yönetimine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5581 TL 5.5359 TL
Euro
EURO
6.1617 TL 6.1371 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA