Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.07.2019 SAAT 06:10:28
Advert
 
Advert

Doğusel, Gümrük Günü’nü kutladı

Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, “Dünya Gümrük Gününü” kutladı.
Doğusel, Gümrük Günü’nü kutladı

Gümrük çalışanlarının ülkelerin dışalımda ilk sorumluluğu yerine getirdiğini ve bu anlamda çok önemli bir görevleri bulunduğunu belirten Doğusel, “Gümrük müşavirlerimiz, memurlarımız, lojistik çalışanlarımız, gümrükte hizmet veren tüm çalışanlarımız başta olmak üzere ülkemizin Dünya Gümrük Günü’nü kutluyorum” dedi. Doğusel’in açıklaması şöyle:

 

DOĞUSEL’İN MESAJI


“Ülke ve kent ekonomimizin en önemli unsurlarından biri, kuşkusuz ki gümrüktür. 
Gümrük, bir ülkeye dışalım yoluyla giren ya da herhangi kimsece getirilen yabancı mallarından alınan yasal vergi anlamına gelmektedir. Türkiye, gümrük ile ilgili gelişimleri sağlayan ve aynı zamanda gümrük suçları ile mücadele eden, eski adıyla Gümrük İşbirliği Konseyi’ne 66 yıl önce bugün kurucu üye olarak katılmıştır. Dünya Gümrük Örgütü’nün ilk defa toplandığı 26 Ocak 1953 tarihi dikkate alınarak, her yıl 26 Ocak tarihinde Dünya Gümrük Günü kutlanmaktadır.  79 üyesiyle dünya ticaretinin yüzde 98’ini gerçekleştirmekte olan Dünya Gümrük Örgütü, önemli çalışmalar yürütmektedir. Bu örgüt, gümrük ile ilgili gelişimleri sağlamakta, aynı zamanda gümrük suçları ile mücadele etmektedir. 
Dünyada ve ülkemizde birçok faaliyet yürüten Gümrük İşbirliği Örgütü ile gümrük, ticaretin yönlendirilmesinde, ülke ekonomilerinin global piyasadan daha fazla pay almasında ve uluslararası ticaretin gelişmesinde önemli rol oynamaktadır. Gümrük müşavirlerimizin, memurlarımızın, lojistik çalışanlarımızın, gümrükte hizmet veren tüm çalışanlarımız başta olmak üzere ülkemizin Dünya Gümrük Günü’nü kutluyorum.”

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6971 TL 5.6744 TL
Euro
EURO
6.3709 TL 6.3455 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA