Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 07.08.2020 SAAT 07:28:30
Advert
 

Hep esnafın yanında olduk

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk ve yönetimini ziyaret eden Başkan Doğan, “Göreve ilk geldiğimiz günden beri hep esnafımızın yanında olduk” dedi
Hep esnafın yanında olduk
Advert

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, kısa adı İKM olan İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk ve yönetimini ziyaret etti. İzmit Belediyesi’nin esnaf dostu bir belediye olduğunu söyleyen Doğan, “Göreve ilk geldiğimiz günden beri hep esnafımızın yanında olduk. Esnafımızın daha çok kazanması için çalışmalar yaptık. Esnaf hizmet birimi kurduk, sık sık esnaflarımızı ziyaret ettik. Örnek işyeri belgeleriyle esnafımızı teşvik ettik. Cadde, sokak, cephe iyileştirmeleri ile şehrimizi cazibe merkezi haline getirdik. Bakkallara, kuaförlere, kasaplara yönelik örnek faaliyetle yaptık, küçük esnafı ilgilendiren konularda bir farklılık oluşturmaya çalıştık. 

 

ESNAF DAHA ÇOK KAZANSIN


İnsanların ilgi odağı olacak, ek müşterilerin gelebileceği çalışmaları başlattık. Yeni müşteri şehir ve ülke dışında gelecek müşteridir. Bu yüzden turizm şehri Kocaeli ve İzmit üzerine çok emek sarf ettik. Bunlar hemen netice alınabilecek şeyler değil. Örneğin Tarih Koridoru Projesi’nin önemi ve etkisi 5-10 sene sonra anlaşılacak. Şehrimiz kültür ve tarih turizmi ile iç içe olacak. İzmit’imize dışarıdan ne  kadar çok  insan gelirse, bu esnafımızın o kadar çok kazanması demektir. Esnaflarımıza yeni yeni müşteriler gelecek. Şehrin cazibe merkezlerini de arttırmak lazım. İkizliçeşme, Bakırcılar Çarşı, Osman Bey Geçidi gibi yerlerde güzel çalışmalarımız oldu. Deprem Müzesi, Belediye Müzesi, açık hava müzesi niteliğindeki Osmanlı ve Akçakoca Meydanı, Basın müzesi gibi çalışmalarla şehrimize bir müzeler şehri, tarih turizmi kenti kimliği kazandırmaya çalıştık. 

 


İZMİT’İN MARKALAŞMASI ÖNEMLİ


Belediye Başkanı olarak, hizmette tarafsızım. 10 yıldır herkesin belediyesi ve belediye başkanı olduk. Buna özen gösterdik. Seçim sathına girdiğimizde, doğal olarak tarafım. Mimar Sibel Gönül ile İzmit’te çok önemli adımlar atılacak. Büyükşehir’de Tahir Hoca ile güzel çalışmalar olacak. İzmit’in markalaşması önemli. 10 yıldır markalaşma için önemli adımlar attık. Pişmaniyenin patentini aldık, pişmaniye ile ilgili değerlerin gün yüzüne çıkarılmasıyla ilgili önemli çalışmalar yaptık. Şimdi bundan sonra artık bunu biraz daha pazarlamak gerekiyor” dedi. 


SİZ, BU KENTİN SEMBOL İSMİSİNİZ


İKM Başkanı Murat Öztürk de,  “İzmit Belediye Başkanımız, en kolay görüşebildiğimiz kişilerin başındadır. Her talebimize yanıt veriyor. Siz bu kentin sembol bir ismisiniz. Sizler büyük işler yaptınız, güzel şeylere imza attınız. Biz, sizin bıraktığınızı düşünmüyoruz. Siz kentin sembol isimlerindensiniz, bizim ağabeyimizsiniz, örnek bir siyasetçisiniz. Telefonla aradığımızda hemen geri dönüş yapabilen bir isimsiniz” şeklinde konuştu.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.1829 TL 7.1543 TL
Euro
EURO
8.5140 TL 8.4800 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA