Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.07.2019 SAAT 06:07:24
Advert
 
Advert

MÜSİAD’da O isim başkan seçildi

MÜSİAD Kocaeli Şubesi’nin 20’inci Olağan Genel Kurulunda tek aday olan Kadir Şahin kongrede şubenin yeni başkanı seçildi. Ekonomik gelişmelerle ilgili konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan “2019 yılını bizler ortaklık yılı olarak belirledik. Artık borca dayalı değil ortaklığa dayalı olarak büyüyeceğiz” dedi.
MÜSİAD’da O isim başkan seçildi

Arif BULUT  -MÜSTAKİL Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kocaeli Şubesi’nin 20’inci Olağan Genel Kurulu MÜSİAD Sosyal Tesisleri’nde MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. İki dönemdir üst üste şube başkanlığı görevini sürdüren Celal Ayvaz’ın yeniden aday olmadığı kongrede tek aday olan Şube Başkan Yardımcısı Kadir Şahin, MÜSİAD Kocaeli Şubesi’nin yeni başkanı seçildi. Toplamda 80 kişinin oy kullanma hakkı bulunan kongrede 10 kişilik yönetim ve 3 kişilik denetim kurulu üyesi belirlendi. 

 

YOĞUN KATILIM


MÜSİAD Kocaeli Şubesi’nin 20’inci Olağan Genel Kuruluna MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Emine Zeybek, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, Kartepe Belediye Başkan Adayı Mustafa Kocaman, AK Parti eski İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

 

 

FİKİRLERİMİZİ SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ


2 dönemdir MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanlığı görevini sürdüren Celal Ayvaz, kongrenin açılış konuşmasında,  “Bu ailenin içerisinde bizlerin olması hayatımızın çok önemli bir parçasıdır. Ülkemizin kalkınmasını engelleyen lobilere karşı hükümetlerimizin doğru yaptığı işlerin yanında olduk. Kocaeli olarak bu ailenin içerisinde, göreve geldiğimiz günden bugüne üyelerimize dokunmaya, onlara katkı sağlamak için paneller, seminerler gerçekleştirdik. Dönemimizin içerisinde ülkemizde çok önemli gelişmeler yaşandı. Ülkemizin gelişmesine ayak bağı olanlara hükümetimizle mücadele ettik. Umut ediyoruz ki MÜSİAD ailesi olarak bu mücadele içerisinde her zaman fikirlerimizi söylemeye devam edeceğiz” dedi. 

 

MİLLETİN YANINDA OLDUNUZ 


Ayvaz’ın ardından konuşan AK Parti Milletvekili Emine Zeybek, “MÜSİAD girişimcilerden ve yatırımcılardan oluşuyor. MÜSİAD her zaman ülkemizi düşünerek milletinin yanında olmuştur. Hiçbir zaman tahriklere kapılmadan her zaman elini taşın altına koymuştur. Allah hepinizden razı olsun. Ekonomik olarak bir darbe aldık ancak çok şükür bu sıkıntıyı hep birlikte aşarak treni rayına oturttuk. Celal Ayvaz bey gerçekten güzel işlere imza attı kendisine teşekkür ediyorum. Bundan sonra seçilecek arkadaşlara da başarılar diliyorum” dedi. 

 

ESKİDEN EŞKİYALAR VARDI


Zeybek’in ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise “Kocaeli’nde MÜSİAD’da çok önemli arkadaşlarımızın hizmetleri oldu. Kocaeli gerçekten ticaret anlamında çok hareketli bir şehir. 15 yıldır bizde her zaman sanayicimizin yanında olarak önlerini açtık. Çünkü istihdam demek ekmek demektir. Muhtaç olmamak için çalışmak gerekiyor. Bugün bu fırsatları en güzel şekilde değerlendirme zamanıdır.  Eskiden eşkıyalar vardı. Şimdi o eşkıyalar başka ülkelerde yaşıyorlar. O zamanlar yine üretim vardı ancak okul, hastane hiçbir şey yoktu. Şimdi ise yatırımlarımızı hızlı bir biçimde sürdürüyoruz. Kocaeli bir sanayi kentiydi fakat sahipsizdi. Hep birlikte Kocaeli’yi sahiplendik” dedi. 

 

 

KOCAELİ’NİN BÜYÜK BİR ÖNEMİ VAR 


Karaosmanoğlu’nun ardından konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan “Ülkemiz için Kocaeli’nin büyük bir önemi var. İstanbul’un ardından ticaretin bir diğer kalbi. 500 büyük firma arasında 82 tane Kocaeli’nde firma bulunmakta” dedi. Sözlerini sürdüren Kaan “2018 yılını hedeflenen rakamlara ulaşarak kapattık. 2019 yılında da hedeflerimize ulaşacağız. Büyüme hızımız düşse de gücümüzü artırarak yolumuza devam edeceğiz. 2008 yılında ki kriz dünya çapındaydı. Fakat son zamanlarda yaşadığımız kriz 1 ay içinde 3 farklı alanda yaşadık. Artık kurumsal olarak daha çok yurt dışına açılarak bu krizi daha güçlü bir şekilde atlatacağız. Tüketimden üretim ekonomisine geçeceğiz.  Bizler bu ülke için bir şeyler yapmak istiyorum diyen herkesle çalışacağız. Sizlerden aldığımız verilerle, daha çok çalışarak ülkemizi kalkındıracağız. 2019 yılını bizler ortaklık yılı olarak belirledik. Artık borca dayalı değil ortaklığa dayalı olarak büyüyeceğiz. Çünkü artık faizler çok yüksek” dedi. 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6971 TL 5.6744 TL
Euro
EURO
6.3709 TL 6.3455 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA