Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.08.2019 SAAT 06:24:25
Advert
Advert
 

Pamukkale Turizm: Seferler devam ediyor

İzmir Asliye Ticaret mahkemesi konkordato talep eden Pamukkale Turizm için iflas kararı vermişti.
 Pamukkale Turizm: Seferler devam ediyor

Pamukkale A.Ş. Yönetim Kurulu’ndan yapılan ve hukuki sürecin devam ettiği belirtilen açıklamada, şirketi iflas sürecinden kurtarmak için çabaların sürdüğü hatırlatılarak “Bir süredir yaşadığımız olumsuzlukları aşabilmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz başvurular ve hukuki süreçler devam etmektedir” açıklamasında bulunuldu.
Mahkeme, şirketin ilk alacaklılar toplantısına kadar faaliyetinin devamı yönünde karar aldı.
Konuya ilişkin Pamukkale Turizm Hukuk Koordinatörü adına yapılan açıklamada şöyle denildi: “Pamukkale Turizm, Türkiye Karayolu ulaşımının Ulusal bir değeri ve 15 milyona yaklaşan yolcusuyla büyük bir ailedir.
57 yıllık 3 bin 500 çalışanı ve 600 otobüsü bulunan köklü bir şirkettir.
Mahkemenin atadığı denetleme komiserinin hakkımızdaki raporu olumluydu. Konkordato sürecinin sonunda alacaklı konumunda olan çözüm ortaklarımız olumlu ve uzlaşmacı görüş bildirdiler.
Komiser raporlarımız da olumlu yönde. Ancak mahkeme, bilirkişi incelemesi veya süre uzatması vermeden bir anda iflas kararı verdi.
Mahkemenin bu kararı vermesini gerektiren hiçbir durum yokken iflas demesi, bizim için çok kötü bir sürpriz oldu. İstinaf mahkemesine başvuracağız. Hukuki süreç devam ediyor.
3 bin 500 çalışanımız var. Aileleriyle birlikte 10 bin kişi. Bu durum tedarikçilerimizle birlikte toplam 50.bin kişinin etkilenmesi anlamına geliyor.
Konkordatoda biz çalışanlarımızın alacaklarını ödemek zorundayız ama iflasta böyle bir zorunluluk yok, muhatap iflas masası.
İşçilerimizin ve ailelerinin kaderiyle ilgili karar vermek bu kadar kolay mı?
Ulaşım sektörünün 57 yıllık bir milli değerinden bahsediyoruz. Türkiye’de şehirlerarası taşımacılıkta iki büyük firmadan biri hakkında iflas kararı verildiğinde bu durum diğer firmanın tekel olması anlamına gelir.
Özellikle bu süreçte rakip firmanın bilet fiyatlarını düşürmesi iyi niyetle bağdaşmamaktadır. Mahkeme bunları dikkate almalıydı düşüncesindeyiz.
Yılda 15 milyon yolcunun ulaşımını sağlıyoruz. Kaza oranı en düşük firmayız, müşteri memnuniyetimiz yüksek. Konkordato sürecinde üzerimize düşeni yaptık. Hatta yolcu sayısı ve verimlilik geçen yılın bu aylarına göre arttı.
Doğuş Finansman’a 30 milyon lira civarında borcumuz varken buyback (Geri ödemeli sistemiyle araçların kiralanma bedeli) mahkemenin verdiği bu kararla borç 130 milyon liraya çıkartılmış oldu.
Borcu bu kadar artırmanın bir mantığı yok! Bu süreçte seferlerimiz aksamamış, kimse yolda kalmamış. Biz devam etmek için çabalıyoruz. Bu karara karşı hukuki yollardan hakkımızı ararken Pamukkale dostları ve yolcularımız bilmeli ki, seferlerimiz devam ediyor.”
 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7285 TL 5.7056 TL
Euro
EURO
6.3568 TL 6.3314 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA