Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
TARİH 16.02.2019 SAAT 17:32:10
Advert
 
Advert Advert

Pamukkale Turizm: Seferler devam ediyor

İzmir Asliye Ticaret mahkemesi konkordato talep eden Pamukkale Turizm için iflas kararı vermişti.
 Pamukkale Turizm: Seferler devam ediyor

Pamukkale A.Ş. Yönetim Kurulu’ndan yapılan ve hukuki sürecin devam ettiği belirtilen açıklamada, şirketi iflas sürecinden kurtarmak için çabaların sürdüğü hatırlatılarak “Bir süredir yaşadığımız olumsuzlukları aşabilmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz başvurular ve hukuki süreçler devam etmektedir” açıklamasında bulunuldu.
Mahkeme, şirketin ilk alacaklılar toplantısına kadar faaliyetinin devamı yönünde karar aldı.
Konuya ilişkin Pamukkale Turizm Hukuk Koordinatörü adına yapılan açıklamada şöyle denildi: “Pamukkale Turizm, Türkiye Karayolu ulaşımının Ulusal bir değeri ve 15 milyona yaklaşan yolcusuyla büyük bir ailedir.
57 yıllık 3 bin 500 çalışanı ve 600 otobüsü bulunan köklü bir şirkettir.
Mahkemenin atadığı denetleme komiserinin hakkımızdaki raporu olumluydu. Konkordato sürecinin sonunda alacaklı konumunda olan çözüm ortaklarımız olumlu ve uzlaşmacı görüş bildirdiler.
Komiser raporlarımız da olumlu yönde. Ancak mahkeme, bilirkişi incelemesi veya süre uzatması vermeden bir anda iflas kararı verdi.
Mahkemenin bu kararı vermesini gerektiren hiçbir durum yokken iflas demesi, bizim için çok kötü bir sürpriz oldu. İstinaf mahkemesine başvuracağız. Hukuki süreç devam ediyor.
3 bin 500 çalışanımız var. Aileleriyle birlikte 10 bin kişi. Bu durum tedarikçilerimizle birlikte toplam 50.bin kişinin etkilenmesi anlamına geliyor.
Konkordatoda biz çalışanlarımızın alacaklarını ödemek zorundayız ama iflasta böyle bir zorunluluk yok, muhatap iflas masası.
İşçilerimizin ve ailelerinin kaderiyle ilgili karar vermek bu kadar kolay mı?
Ulaşım sektörünün 57 yıllık bir milli değerinden bahsediyoruz. Türkiye’de şehirlerarası taşımacılıkta iki büyük firmadan biri hakkında iflas kararı verildiğinde bu durum diğer firmanın tekel olması anlamına gelir.
Özellikle bu süreçte rakip firmanın bilet fiyatlarını düşürmesi iyi niyetle bağdaşmamaktadır. Mahkeme bunları dikkate almalıydı düşüncesindeyiz.
Yılda 15 milyon yolcunun ulaşımını sağlıyoruz. Kaza oranı en düşük firmayız, müşteri memnuniyetimiz yüksek. Konkordato sürecinde üzerimize düşeni yaptık. Hatta yolcu sayısı ve verimlilik geçen yılın bu aylarına göre arttı.
Doğuş Finansman’a 30 milyon lira civarında borcumuz varken buyback (Geri ödemeli sistemiyle araçların kiralanma bedeli) mahkemenin verdiği bu kararla borç 130 milyon liraya çıkartılmış oldu.
Borcu bu kadar artırmanın bir mantığı yok! Bu süreçte seferlerimiz aksamamış, kimse yolda kalmamış. Biz devam etmek için çabalıyoruz. Bu karara karşı hukuki yollardan hakkımızı ararken Pamukkale dostları ve yolcularımız bilmeli ki, seferlerimiz devam ediyor.”
 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Advert
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.2775 TL 5.2564 TL
Euro
EURO
5.9531 TL 5.9293 TL
Anket
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
ANIT MEDYA