Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 18.08.2019 SAAT 12:33:11
Advert
Advert
 

SGK İl Müdürü Acar prim borçları konusunda uyardı

Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurettin Acar, 7143 sayılı kanun ile yapılandırılan prim borçları hakkında basın açıklaması gerçekleştirdi. Acar, açıklamasında Milyonlarca kişiyi ilgilendiren prim borçlarının son ödeme tarihi olarak belirlenen 31 Aralık 2018’den, 28 Şubat 2019’a uzatıldığını duyurdu.
SGK İl Müdürü Acar prim borçları konusunda uyardı

Arif BULUT   -Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurettin Acar, 7143 sayılı kanun ile yapılandırılan prim borçları hakkında Maide Restoranda basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasında konuşan SGK İl Müdürü Acar “ Bilindiği üzere Genel Sağlık Sigortası (GGS) prim borcu bulunan milyonlarca kişiye GSS borçlarından kurtulmak için 31 Aralık 2018 tarihine kadar süre tanınmıştı. Bu defa ise Resmi Gazetede GGS prim borçlarının son ödeme tarihi 28 Şubat 2019 olarak yeniden belirlenmiştir” dedi. 


CEZA ÖDEMEDEN, TAKSİT İMKANI 


Basın açıklamasında konuşan Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurettin Acar “ 30 Nisan 2018 tarihinden önceki GGS prim borçlarını 28 Şubat 2019 tarihine kadar ödeyen, gecikme zammı ve cezası ödemeden 1 Ocak 2012 yılından bu yana devam den borçlarından kurtulacaklardır. Vatandaşımız GGS prim borçlarını e-devlet üzerinden veya kurumumuza müracaat ederek öğrenebilir, 28 Şubat tarihine kadar başvuru şartı aranmaksızın kurumumuzla anlaşmalı bankalardan GGS 7143 yapılandırma prim tahsilatı üzerinden peşin veya taksitler halinde ödeyebilirler” dedi. 

 


MAĞDURİYET YAŞAMAMALARI İÇİN 


Sözlerini sürdüren Acar “ Ayrıca 7143 sayılı kanuna istinaden borçlarını yapılandıran, peşin ödeme yolunu seçip ödemeyi zamanında yapmayan veya birinci ve ikinci taksiti ödemediği için yapılandırması bozulanlardan, yapılandırmanın bozulmasına neden olan tutarları, ödemeleri gerektiği tarihten ödeme tarihine kadar geçen süre için hesaplanacak geç ödeme zammı ile birlikte 2019 yılı Şubat ayı sonuna kadar ödemeleri şartıyla yapılandırma hakları devam edecektir. Herkesi mağduriyet yaşamaması için Sosyal Güvenlik Merkezimize davet ediyoruz” dedi. 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.5581 TL 5.5359 TL
Euro
EURO
6.1617 TL 6.1371 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA