Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 23.08.2019 SAAT 00:01:10
Advert
Advert
 

Herkes yapıyor peki zararı var mı?

Akça Koca Kültür Platformu’nun yeni yılın ilk konferansında konuşan Dr. Fatih Mutlu, “Kulak sağlığını korumak için yüksek gürültüde çalışırken koruyucu kulaklık takılmasını ve kulaklıkla yüksek sesli müzik dinlenilmemesi gerekir” dedi
Herkes yapıyor peki zararı var mı?

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Ana Bilim Dalı’nda öğretim üyeliği görevini sürdüren Dr. Fatih Mutlu, Akça Koca Kültür Platformu’nda ocak ayının konuşmacısı oldu ve ‘Baş Dönmesi’ konusunda bilgi verdi. Dr. Mutlu, “Baş dönmesi ve dengesizlik; Toplumun yüzde 5-10’da, 40 yaş üstü yüzde 40 oranında, 65 yaş üstünde yüzde 25 düşme atakları görülmekte, iç kulak ve beyin hasarları hayati tehlikeye sebep olmaktadır. Yüksek sese maruz kaldığınız zaman vücutta sempatik sinir sistemi uyarılıyor. Bu sistem uyarıldığında vücuttaki damarlar kasılarak kohlea dediğimiz bölgeye giden kanın azalmasına sebep oluyor. Bunun akabinde içerdeki sıvı basıncının artması dengeyi sağlayan yarım daire kanallarına basınç yaparak baş dönmesine yol açabiliyor. Kulak sağlığını korumak için yüksek gürültüde çalışırken koruyucu kulaklık takılmasını ve kulaklıkla yüksek sesle müzik dinlenilmemesi gerekir” dedi.

 

 

ÇOK SAYIDA KATILIM SAĞLANDI
Kocaeli Emex Otel’deki yemekli toplantıya; Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu, Dr. Ayşe Zeynep Turan, Makine Mühendisi Çetin Mut, Kültür Okulları Kurucusu Ali Aydemir, Enerji Mühendisi İrem Nur Gümüş, Dr. Yüksel Aksoy, İnşaat Yüksek Mühendisi Coşkun Karakadılar, Mali Müşavir Ahsen Okyar, Dr. Mehmet Ayas, Çevre Yüksek Mühendisi Banu Çevikel, Makine Mühendisi Yüksel Özbay, Elektrik-Elektronik Mühendisi Harun Reşit Kocagöz, Dr. Ali Değirmenci, Harita Mühendisi Ali Kahraman, emekli Muhammer Kırdemir, Yalova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Zeynep Gökçen Okyar, Aile Hekimi Dr. İsmail Çapçı ve eşleri katıldı. Çok sayıda soruyu cevaplayan ve büyük bir dikkatle takip edilen konferans sonrasında Dr. Fatih Mutlu’ya; Dr. İsmail Çapçı ve Kimyager Ayşegül Karakadılar Platformu’nun hediyesini, Harita Mühendisi Ali Kahraman ve Çevre Yüksek Mühendisi Banu Çevikel de plaketini takdim etti. 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7668 TL 5.7438 TL
Euro
EURO
6.3933 TL 6.3678 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA