Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.07.2019 SAAT 06:10:40
Advert
 
Advert

Yeni sistem O tarihte başlayacak

5 No’lu Minibüsçüler Kooperatifi Havuz sisteminin hantal yapısını ortadan kaldırmak için yeni bir döneme geçiyor. 4 Şubat’a başlayacak olan yeni dönemde az çalışan az, çok kazan çok para kazanacak
Yeni sistem O tarihte başlayacak

Süriye ÇATAK TEK  -5 No’lu Şehir İçi Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Lokman Aydemir, kent kart ile birlikte kent içi ulaşımda başlayan hantal yapının ortadan kalkması için yeni bir dönem başlattıklarını açıkladı. 4 Şubat’tan itibaren kent kartta her araç sahibinin taşıdığı kadar yolcunun ücretini alacağını belirtti. Taşıdığın kadar ücret dönemine geçecek olan minibüsçüler bundan sonra seferlerin zamanında yapılacağını, durakta kimsenin bekletilmeyeceğini ve daha kaliteli bir hizmet vereceklerini iddia ediyor. 

 

SİSTEM HANTALLAŞTI


Kent kart ile kooperatifleri bir araya getiren ve ortak bir çatı altında toplayan havuz sistemi eşit ücret, eşit sefer ön gördüğünü söyleyen Kooperatif Başkanı Lokman Aydemir, “Havuz sistemi hantal bir yapı oldu. Ortak Havuzda herkes yolcu taşısa da taşımasa da aynı ücreti alması nedeniyle yapı hantallaştı. Bundan sonra sefer yapan araçlar taşıdıkları yolcu kadar ücret alacak ve bu ücret bir gün sonra araç sahibinin hesabına geçecek. 

 

ÇOK ÇALIŞAN ÇOK AZ ÇALIŞAN AZ 


Yaptığımız çalışmanın sorunsuz ilerlemesi için 13 tane 40’arlı gruplar halinde hatlara bölündü. Bir nevi grup havuzu gibi oldu. Bundan sonra paylaşım eşit değil, herkesin geliri kendine olacak. Sefere çıkmama, araçların saatinde gitmemesinin önüne geçilecek. Duraklarda bekleme süresi azalacak. Çok çalışan çok para alacak, az çalışan az para kazanacak. Böylece rekabet ortamı oluşacak. 

 

KALİTE ARTACAK


Bu yeni sistemde yaşanan tartışmalar ortadan tamamen kalkacak. Zaten tek kooperatif olduğumuz için tartışmalar da yok denecek kadar az. 4 Şubat’ta başlayacak olan yeni uygulama ile birlikte hizmette kalite artacak. Hatta çok çalışan arkadaşlarımız en kısa zamanda araçlarını değiştirecek. Yeni sistem aynı zamanda araçlarda en fazla şikayet sebebi olan kaba konuşmaların ve sıkıntılı sürücülerin de önüne geçecektir. Çünkü vatandaş kendine değer veren araca binmeyi tercih edecek” dedi. 

 

ÜCRETSİZ BİNİŞLERDE SIKINTI YOK


Yeni sistemde mevcut ücretsiz binişlerle ilgili problem olup olmayacağının sorulması üzerine Aydemir, “65 yaş üstü devam edecek. 1000 lira alıyoruz. 1000 lira üzeri binişlerde belediyelerin destek vermesi ile ilgili yasanın ardından bunun meclisten geçmesini bekliyoruz. Tüm ücretsiz binişlerde destekleme yapacak. Meclisten çıkana kadar her hangi bir sıkıntı yaşanmayacak. Ayrıca Büyükşehir ile hizmet alım projesi devam ediyor” dedi. 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6971 TL 5.6744 TL
Euro
EURO
6.3709 TL 6.3455 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA