Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 11.07.2020 SAAT 19:43:25
Advert
Advert Advert
 

Şirintepe’ ye Güçlü aday

CHP İzmit Belediye Meclis Üyesi İbrahim Güçlü, Şirintepe Mahallesi Muhtarlığı için adaylık başvurusu yaptıktan sonra mahalle sakinlerine mektupla seslendi
Şirintepe’ ye Güçlü aday
Advert

Boran KAYALAR  -1994-2004 yılları arasında Şirintepe Mahalle Muhtarlığı yapan İzmit Belediyesi Olimpik Buz Sporları Salonu Müdürlüğü, belediye meclis üyelikleri, Belediye İş Sendikası Mali Sekreterliği gibi birçok aktif görevde bulunan İbrahim Güçlü, yeniden mahallesini yönetmeye talip oldu. Güçlü, muhtar seçilirse, gönüllülük esasına dayalı olarak mahalle meclisleri oluşturacağının sözünü verdi. İbrahim Güçlü, sosyal yaşama dair de birçok etkinlik düzenleyeceğini vaat ederek Şirintepe’ lilerden destek istiyor.

 

İŞTE O MEKTUP


Değerli komşum, Bildiğiniz üzere, Muhtar, 2972 sayılı Mahallî İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkında Kanun da belirtildiği şekilde seçilir. Muhtarlık seçimi, Ülkemizde yapılan en demokratik seçim olmasının yanı sıra, muhtar ın yakinen tanıdığımız, liyakat ve ehliyetine güvendiğimiz komşularımızdan seçiliyor olması, kolayca ulaşılabilir ve güvenilirlikleri bu kurumu daha anlamlı hale getirmektedir.
Muhtar, mahallesinin imarı, gelişimi ve ihtiyacı olan hizmetlere daha kolay ulaşmasını sağlayacak esas gücü, siz değerli komşuları ile birlikte çalışmasından alır. Muhtar, yasadan kaynaklı gücünün yanına, mahallesinde yaşayan komşularının birlik ve beraberliğini eklediğinde, beklenen hizmetlerin alınmasında mazeretlerin arkasına saklanma ihtiyacı duymaz. Şirintepe yaşayanları olarak bu durumu, 1994-2004 döneminde yaşadık, biliyoruz.
2019 Mart ında bana Mahalle Muhtarlığı görevini verdiğinizde, klasik muhtarlık kalıplarında kalmayacağım; bu amaçla, esas projem! Mahalle Meclisi benzeri bir yapıyı kurmaktır; bu yapıyı kurmak için gayret göstereceğim. Mahalle Meclisi gönüllülük ve istek esaslı olup, mahallesi, ülkesi ve kentine karşı sosyal sorumluluğu olduğuna inanan, Çevre hasasiyeti ve kent bütünlüğüne duyarlı komşularımız, site yöneticilerimiz, okul ve cami derneği vb temsilcilerinin katılımı ile oluşacaktır. Adına ’mahalle meclisi’ dediğim bu yapı, mahallemizin imarı, gelişimi ile ilgili çalışmalarının yanı sıra, geçmişte olduğu gibi, mahalle piknikleri, futbol, turnuvaları, voleybol turnuvaları, sağlık taramaları, mahalle şenlikleri gibi etkinlikleri de düzenleyip takip ederek, esasen çok ihtiyacımız olan! iyi komşuluk ilişkilerinin gelişmesine katkı veren, birlik ve beraberliğimizi sağlayan bir platform olacaktır. Meclisin bir görevi de, mahallemizi tehdit eden olumsuzluklara karşı (mermer fabrikası, liman vsgibi)komşularımızla birlikte organize olmamızı sağlamak olacaktır.


Tüm komşularımı selamlar, sağlıklı ve esenlikli günler dilerim… İRTİBAT TLF: 05326547311

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA