Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 05.07.2020 SAAT 20:58:29
Advert
Advert Advert
 

Bulut: Zor bir yılı geride bıraktık

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan KOTO Başkanı Necmi Bulut, “Zorlu bir yılı geride bıraktık. 2018’de ihracat artışında İstanbul’dan sonra ikinci sırada yer aldık.İlimizde İhracatımız geçen yıla oranla 23, 6 oranında artış göstermiş. İthalatımız da yüzde 2,3 oranında artmış. İş dünyamızı ihracattaki başarımızdan ötürü tebrik ediyorum” dedi
Bulut: Zor bir yılı geride bıraktık
Advert

Arif BULUT  -Kocaeli Ticaret Odası Ocak ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan’ın başkanlığında  Burhan Kasım Felek Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya KOTO Başkanı Necmi Bulut, KOTO yönetim kurulu üyeleri ve KOTO meclis üyeleri katıldı. Toplantı öncesi KOSGEB İl Müdürlüğü KOBİ Uzmanı Keziban Çelik tarafından “KOSGEB Destekeleri” konulu sunum gerçekleştirildi.

 

 

5 MİLYON DESTEK ALABİLİRLER

 

KOBİ Uzmanı Keziban Çelik “KOSGEB Destekleri” konulu sunumda gerçekleştirdiği konuşmada, işbirliği ortaklık modellerini anlatarak, “İşletici Kuruluş Modeli ve Proje Ortaklığı modelleri uygulanıyor. İşletici kuruluş modelinde 5 işlet me bir araya gelirse 5 milyon TL’ye kadar destek alabilir. Proje ortaklığında da 5 işletme bir araya gelirse de toplamda 5 milyon TL destek alabilirler. Projenin destek oranı yüzde 60’dır. Bu yasal zorunluluk dışında kalan rakamları kapsayan orandır” dedi.

 

 

 

İYİ DESTEK VAR

 

2019’un ilk meclis toplantısında  aylık faaliyet raporunu okumak için kürsüye çıkan KOTO Başkanı Necmi Bulut gerçekleştirdiği konuşmada, “Zorlu bir yılı geride bıraktık.  İhracat artışından İstanbul’dan sonra ikinci sırada yer aldık. İhracatımız ilimizde geçen yıla oranla 23, 6 oranında artış göstermiş. İthalatımız da yüzde 2,3 oranında artmış. İş dünyamızı ihracattaki başarımızdan ötürü tebrik ediyorum. KOSGEB desteklerleriyle insanlarımızı aydınlatmamız gerekiyor. 5 işletmenin bir araya gelmesi durumda iyi devlet destekleri var.

 

FİKİR YÜRÜTÜYORUZ

 

Sözlerine devam eden Bulut “Komitelerimizde KOSGEB temsilcileri gelerek sunumlarını yapıyorlar. İnşaat sektörü lokomotif bir sektördür. İnşaat sektöründe de sıkıntılar bulunuyor. Bu sadece krediyle çözülecek bir konu değil. İnşaat sektörüne katkı sağlayacak çalışmalara dair fikir yürütüyoruz. Bizler insanlarımızın işlerine katkı sağlamak için buradayız. 2019’da dayanışma içerisinde güzel çalışmalar yaparız İnşallah” dedi.

 

 

GELİR – GİDER ORANLARI

 

Meclis toplantısında 2018 yılı kesin mizanı ile 2018 yılı gelir tablosu ve bilançosuyla ilgili konuşan KOTO Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Medet Aydın, “2018 yılı giderlerimiz bütçemizin yüzde 94’ü oranında, gelirlerimiz ise bütçemizin yüzde 110 oranında gerçekleşmiştir. İncelememizde muhasebe işlemlerinin odalarının tabi olduğu bütçe ve muhasebe yönetmeliğine uygun olduğu tespit edilmiştir” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA